Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...

Re: Sroll Rhythm

Odeslatod Sycak v 05 pro 2016 13:33

PMA
Pokud vím, tak v době návrhu zesilovače Lyric prý nebyly na trhu párové trandy, které by splňovaly Luďkovy požadavky, takže proto volil tento kompromis. Jestli udělal dobře, to nedovedu posoudit. Měření, která zveřejnil, nejsou sice provedená podle běžných zvyklostí, ale něco se z nich snad vyčíst dá. Jako laikovi mi nepřipadají výjimečně dobrá, ani špatná. Ostatně víme, že Šroll se o dokonalé měřené parametry v tomto případě ani nesnažil. Vyzdvihoval třeba ale stále stejné chování zesilovače, bez ohledu na zátěž a přenášenou frekvenci. Zajímalo by mě, jak třeba Ty Pavle považuješ tuto vlastnost za důležitou, nebo jestli podle Tebe stojí za pozornost. Co si pamatuji, tak toto se svého času tak nějak přešlo. Zvukově se mi Lyric líbil, ale Rhythm je výrazně lepší a s modelem Lyric nemá údajně ani konstrukčně nic společného.
Sycak

Odeslatod sonofstars v 12 led 2017 09:52

kychtax píše:http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=16549

Jeste chvili a ten zesik bude za velmi dobry peniz. :D
Nebo mozna uz je teda..
Jenom nechapu proc to ten pan prodava se ztratou a chce se brzy vratit.. Nebylo by vyhodnejsi si vzit na auto uver? 8-)

Právě, že úvěrů by už bylo moc. I Sroll byl na úvěr. Optimalizace tedy byla nevyhnutelná. Někdy člověk moc chce a pak bohužel musí jinak.
Ale vše je již srovnáno a myslím, že se táta brzy k této vysněné aparatuře vrátí. Jen musí šetřit :lol:
sonofstars

Odeslatod petrL v 12 led 2017 11:37

Jarda69 píše:Jediné, co jsem uplně nepochopil, je poněkud zvláštní způsob chlazení. Ať už poloha žeber, většinou se pasivy dávají svisle nebo umístění tranzistorů, pod kterými z části nic není.
Pokud fotka nekecá.

Obrázek

Teda to je pěkná prasárna. Co je platný, že je chladič dlouhý 20 cm, když se tranzistory nedotýkají ani celou plochou. A tahat napájení přes konektor IDE? Kolik ampér přenese 1 pin? I kdyby byly paralelně jenom pro minimálně 2 napětí a zem... Už začínám chápat, proč spolehlivost není silnou stránkou Srolla.
samozápalný bijec uliční buňky neexistující strany
petrL

Odeslatod sonofstars v 12 led 2017 12:54

Jiri píše:Vytuněné Revel Perf. 208 za 350tis (nové stojí 150tis) nebo top model Revel Salon2 za 200-230tis (nové za 700tis) tak to bych rád slyšel vedle sebe na porovnání. Pořád je prostor 120-150tis pro případný tunning těch Salon2 pokud by to ještě byla možnost na případné zlepšení.

Revell Perf. 208 hrály slušně za 150tis. Revell Salon 2 jsem neslyšel, ale budou jistě zajímavější - toť ale dle vkusu každého posluchače.

LŠ si vybral Revell Perf. 208 jako cenově dostupný a technicky rekonstruovatelný korpus a zapojení již dostatečně kvalitních měničů. Jak zde píše kolega tak z beden zůstala vlastně jen karoserie (Fabia 1,2HTP) a uvnitř vznikl supersport (WRC).

Nákup repro Revell 151tis, první úprava Sroll 100tis, listopad 2016 druhá přestavba a výměna vnitřních kabelů za Kapton - cca 89tis.

Tedy i dnešní prodejní cena je prostě reálná a né nadsazená. Bedny jsem ve všech stádiích vývoje poslouchal, protože je LŠ prodal a následně přestavoval podle svých vývojových objevů a každá inovace přinesla obrovskou změnu (vyčištění spektra, prostor, zklidnění, detail, ...). Těžko se to popisuje, ale dá se to i dohledat z recenzí Audio Video Show 2015, následně recenze Hi-Fi Voice říjen 2016, listopadová přestavba už nebyla veřejnosti představena.

Možná si ji užije nový majitel - pokud je táta prodá. Nebo se třeba objeví na Audio Video Show 2017 a bude možné si je poslechnout. Pokud by o to byl zájem, zkusím LŠ a tátu oslovit s tímto návrhem.
*2thumbsup*

K vylepšení Salon2 nedokážu odpovědět kvalifikovaně. Laicky myslím, že je to možné, možná i stejně efektivní, ale o 50 - 100tis to může být díky pořizovacím nákladům dražší. Zeptejme se LŠ. ;)
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 12 led 2017 13:02

petrL píše:
Jarda69 píše:Jediné, co jsem uplně nepochopil, je poněkud zvláštní způsob chlazení. Ať už poloha žeber, většinou se pasivy dávají svisle nebo umístění tranzistorů, pod kterými z části nic není.
Pokud fotka nekecá.

Obrázek

Teda to je pěkná prasárna. Co je platný, že je chladič dlouhý 20 cm, když se tranzistory nedotýkají ani celou plochou. A tahat napájení přes konektor IDE? Kolik ampér přenese 1 pin? I kdyby byly paralelně jenom pro minimálně 2 napětí a zem... Už začínám chápat, proč spolehlivost není silnou stránkou Srolla.

Technicky se v tom nevyznám a nechci žádnou ze stran rozsuzovat, ale důležitý aspekt:

1) hraje to tak, jak jsem ještě žádný zesilovač hrát neslyšel. Potvrzeno od více vlastníků i na tomto vláknu (např. skvělý konstruktér a hifista Pavel Rehberger - NA).
2) nehřeje to. Na mých předchozích aparátech se daly smažit vejce či s nimi vytápět byt.
3) je to velice povedený designový kousek a pro mě inovativní stroj.
4) i nižší řada SROLL Rhythm v podání Casea Cassiopeia je úžasná a za rozumné peníze.
5) v případě potřeby oprav záručních i pozáručních je možné řešit s LŠ a Danem Vránou. Mohu potvrdit jejich ochotu.
6) v současné době probíhá upgrade starších Lyriců a dle jednoho posluchače co jej slyšel se jedná o povedené řešení.

Konzultace osobně telefonicky s LŠ možné - vždy se mu dovolám. Osobně např. na Audio Video 2017 v Praze.
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 12 led 2017 13:11

RedBaron píše:Kolem Šrollů je taková aura tajemna, vůbec by nebylo špatné kdyby se jejich uživatelé trochu více rozepsali o tom jak to hraje, s čím to hraje nejlíp, jaké bedny to utáhne, do jaké hlasitosti atd....

Klidně mě kontaktujte, jsem z Prahy a rád vás uvítám na čaj, poslech hudby a zajímavý rozhovor. Rád se dozvím nějaké informace ze světa hi-fi od někoho dalšího.
Mám Repro Mermai Anchore, DAC Sroll Epos, Casea Cassiopeia (tzv. malý Sroll), komplet kabeláž Sroll, Filtr PP PT15, MacBook, FLAC/WAW muzika.

Kdo neslyšel neuvěří, já tomu taky dřív nevěřil a klepal jsem si před tátou na čelo. Pak mi to pustil a já začal přemýšlet, jak mít doma taky tak pěkně hrající muziku *2thumbsup*
Už u mě pár hifistů z tohoto fora bylo a pokud mi nelhali do kapsy - tak se jim poslech moc líbil. Někteří už LŠ kontaktovali s poptávkou na některé komponenty.

Poslouchejme a nefilozofujme. To je furt nějaké měření, grafy, tabulky - to příjemný poslech nedělá.
Automobilky se taky ohánějí měřením, tabulkami a grafy a nakonec jsme zjistili, že vše je falešné, hlavně že se prodávají *klanimse*
sonofstars

Odeslatod petrL v 12 led 2017 13:57

Třeba to chlazení je drobnost, která by se dala snadno vyřešit - ale proč to neudělá konstruktér hned? Vypadá to, že se soustřeďuje jenom na zvuk (což věřím, že je znát) a tyhle věci považuje za pod jeho úroveň. Mimochodem, že zesilovač netopí a chladič je "studený" může být právě v téhle souvislosti špatně, protože se teplo z tranzistoru neodvede.
petrL

Odeslatod šeďour v 13 led 2017 10:53

Na druhou stranu, komerční zesilovače hodně hřejou, páč výrobce šetří na velikosti chladičů (jsou docela drahý).

A nebo je tu i extrémní případ kdy zesilovač má sice chladiče dimenzovaný dostatečně, ale výrobce dohání nestabilitu zesilovače vyšším klidovým proudem (českej výrobce s německy znějícím jménem), takže provozní teplota přístroje je nezvykle vysoká.
Profesionální repase nářaďových baterií - viz. email
šeďour

Odeslatod PítrsPraha v 13 led 2017 11:12

petrL píše:Třeba to chlazení je drobnost, která by se dala snadno vyřešit - ale proč to neudělá konstruktér hned?

Možná proto, že to v praxi nepředstavuje žádný reálný problém.
NAD C525 BEE + Casea Sirius 3 / Foobar2000 / Tidal HiFi
AudioQuest MacKenzie / Kabelguru USB
Parasound Halo Integrated
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod petrL v 13 led 2017 12:17

Nevěřím, že je těchto Srollů v provozu tolik a tak dlouho, aby se to dalo tvrdit.
petrL

Odeslatod PítrsPraha v 13 led 2017 12:44

To není otázka víry, ale faktického měření teploty tranzistoru během plného zatížení zesilovače.
Jinými slovy, bez toho, aniž bys měl toto relevantně změřeno, se nedají dělat jakékoliv závěry o (pod)dimenzování chlazení.
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod WaVe_99 v 13 led 2017 13:21

Tak na strankach vyrobce je informace, ze "Celý obvod má velmi nízké tepelné ztráty a provozní teploty. Ty jsou tak nízké, že předpokládaná životnost zesilovače je nad 50 let. Vše při vývoji kontrolováno infrakamerou."
WaVe_99

Odeslatod BVa v 13 led 2017 13:29

Tepelné straty (a iné vlastnosti..) nezávisia od tvrdení výrobcu, ale od pracovnej triedy (A, AB, B, D..) a maximálneho výkonu. A od toho, ako hlasno a do akých boxov(záťaže) sa hrá. Takže čo vyhovuje pre "slušné" 6-8 ohm boxy a normálnu hlasitosť nebude stačiť pre koncertnú hlasitosť a boxy typu "amplifier killer" napr. v letných horúčavách. Tak ako tie chladiče sú (rebrá vodorovne, uzavreté v minimálne vetranej krabici, zdroj tepla na jednom konci), je to zbytočne veľa Al s minimálnym využitím.
BVa

Odeslatod BVa v 13 led 2017 14:06

Dodatok
Nakoniec, výrobca si to zrejme uvedomil..
Obrázek
Stačí porovnať s obrázkom v prvom príspevku.
BVa

Odeslatod Jiri v 13 led 2017 15:40

Srovnáváte vnitřní uspořádání 2 zesilovačů: Sroll Rhythm (velké chladiče) a Casea Cassiopea (menší chladiče) s polovičním výkonem než Rhythm ......
Audionet VIP G3 & EPS G2 -> Sroll Rhythm -> Vivid B1 (filtrace N.A. Sunrise)
Jiri

Odeslatod BVa v 13 led 2017 16:23

Ale to ja viem... Ide o to usporiadanie (tepelný odpor chladiča). Ten menší (kratší) chladič , postavený vertikálne uchladí viac, ako ten dlhý položený horizontálne.
BVa

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 08:44

Tak jste mě včera svými názory trochu dostali do stavu přemýšlení o zesilovačích CASEA a SROLL a jejich chlazení.
Chlazení mě osobně příjde úžasné, jelikož opravdu, ale opravdu zesilovače ani po celodenním hraní nehřejí.

Zajímalo mě však, jak to konstruktér vlastně tak dobře zvládl uchladit, když od vás tady čtu, že je to (v horším případě) prasárna, nebo (v tom lepším) nevhodné řešení.
Napsal jsem LŠ dotaz a on mi odpověděl. *palec*
V dalším příspěvku zveřejňuji odpověď LŠ. Přeji inspirativní čtení.
Naposledy upravil sonofstars dne 14 led 2017 08:52, celkově upraveno 1
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 08:48

Co se týče napájení plochým kabelem, to má jednoznačné výhody pro které je použito. Každý drátek i pin konektoru je dimenzován na provozní proud 1A. Je zapojeno mnoho drátků paralelně, takže výkonově je propojení dostatečně předimenzováno. Kdyby někdo do běžné hifi reprosoustavy, poslal takový výkon, aby tento plochý kabel využil na jeho jmenovitý výkon, tak by reprosoustava shořela do několika sekund. Zásadní výhoda je v tom, že střídání a násobení drátků u tohoto přívodu napájení vede k extrémně nízké indukčnosti, která je násobně nižší než jaké lze dosáhnout jakýmkoli jiným propojením zesilovače a zdroje.

Návrh chlazení je nekompromisní z několika důvodů. Elektronika je navržena tak, že skoro netopí, takže předimenzované chlazení vůbec nepotřebuje. Ztrátovým výkonem konkuruje spíš spínaným zesilovačům. Ale jsem maximalista, a bojuji o každý stupeň teploty součástek nad teplotu okolí, aby se provozní teplota součástek co nejvíce blížila skladovací teplotě, což zásadně zvyšuje spolehlivost. Mám vlastní infra kameru kterou tyto tepelné poměry kontroluji. Proto byl zvolen masivní chladič, který má obrovskou plochu materiálu i v řezu. Fotka trochu klame, ale žádný kompromis v tepelném přechodu tam není. Na horním konci tranzistoru výřez žebra sice mírně zasahuje pod tranzistor, ale převážně pod jeho plastový okraj kde se žádné teplo neodvádí. V tranzistoru jsou 2 čipy po 125W umístěné v dolní části u vývodů do DPS. A měděná základna, přes kterou se odvádí jejich teplo, nedosahuje ani k obvodovým okrajům tranzistoru a už vůbec ne k hornímu konci tranzistoru kde už není co chladit, protože čipy jsou dole u vývodů. Takže odvod tepla není omezován. Je použita drahá izolační folie s nejvyšší tepelnou vodivostí, jaká je na trhu. A tranzistor není klasicky přišroubován za jeho montážní otvor, protože taková montáž nemá kvalitní přítlak v dolní části u vývodů kde je nejvíce tepla k odvodu. Proto používám nejlepší pružinovou ocel, ze které máme vyrobeny a precizně zakaleny vlastní listová pera navržené přímo pro tento zesilovač. V dolní polovině tranzistorů, kde je potřeba odvádět teplo z čipů, je takto dosaženo mnohonásobně vyššího přítlaku ke chladiči než u klasické montáže. Tím je tepelný odpor izolační podložky snížen nejvíce, jak je to možné. Díky nekompromisnímu přítlaku na kvalitní podložku a velmi masivnímu průřezu chladiče je provozní teplota tranzistoru jen několik stupňů nad teplotou opačného konce chladiče. A díky velmi malému ztrátovému výkonu elektroniky to celé má provozní teplotu jen pár stupňů nad teplotou okolí. Tato montáž, kdy DPS pokračuje pod chladič, ke kterému je přišroubována zespodu umožňuje přímé chlazení nejen tranzistoru, ale i DPS. Navíc vývody tranzistoru jsou takto nejkratší možné.
sonofstars

Odeslatod BVa v 14 led 2017 09:11

Elektronika je navržena tak, že skoro netopí, takže předimenzované chlazení vůbec nepotřebuje. Ztrátovým výkonem konkuruje spíš spínaným zesilovačům.

PR reči.. Teplo je dané triedou zosilňovača (AB) a výkonom (podľa vybudenia a záťaže). Všetky ostatné reči sú len marketing na laikov. Fyziku nikto neprečurá.
BVa

Odeslatod PítrsPraha v 14 led 2017 09:31

BVa: Vytrhl jsi jedinou větu z celého textu.
To, co píše Šroll je vcelku logické vysvětlení jak a proč je chlazení řešeno a ničím to nepopírá fakt, který zmiňuješ. Já v tom žádný snake oil nevidím. Navíc, Šrollovy komponenty opravdu hrají a hrají líp než skvěle. Takže i kdyby lakoval, výsledky práce hovoří samy za sebe a má být na co hrdý.
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 09:43

BVa: mantra, kterou je třeba tesat do kamene: "Poslechněme si to a pak posuzujme".

Auto si nikdo nekoupí, dokud ho neprojede, ale o hifi jsme schopni všichni udělat závěry i bez vyzkoušení. To je pak škoda. *fnuk*
sonofstars

Odeslatod Horizon v 14 led 2017 10:04

sonoftars-diky za snahu a ochotu psát o nových poznatcích a zkušenostech se Sroll/Casea výrobky, protože se na netu vždy týdny po vzneseném dotazu nebo pochybnosti napřed diskutuje o nesmrtelnosti brouka,potom o dohadech a odhadech bez konkrétních poslechových zkušeností, většinou to končí zatracením konstruktéra, sám jsem slyšel v přímém srovnání dělený BVa a Sroll,je to jiná cenová kategorie a ve výsledku - ji já za sebe hodnotím i takto zvukově,BVa se přibližuje Srollu jen ve zvukovem podání středů, nemyslím to nijak zle, určitě v této ceně je BVa lepší varianta než třeba Vincent 234 (taky srovnání), rád si přečtu názor znalých na konstrukci techto zesilovačů a převodníků,a je dobře že je někdo ochotný komunikovat osobně s výrobcem a uvést jeho názor a vysvětlení, obrázek nechť si potom udělá každý sám
Co nechápu jsou tak trochu útoky na výrobce bez osobních poslechových zkušeností, prodejní cena je potom jiná kategorie, když někdo něco vymyslí, vyrobí a musí to jeste prodat aby zisk byl úměrný námaze-nakonec trh rozhodne jestli to byl úspěch nebo ne,za sebe vidím v konstrukci Sroll i Casea i snahu zamezit demontáži, a nasledne kopírování celku nebo i části zesilovače
Momentálně sám u sebe stavím tuto sestavu Sroll,Casea protože se mi tento detailní,čistý a lehký zvuk líbí (co bude treba za 5 let nevím,a taky netvrdim že nic lepšího neexistuje) a do mých domácích podmínek mi tento zvuk přišel jako nejlepší, až budu hotov dám si sestavu do podpisu
Horizon

Odeslatod BVa v 14 led 2017 10:06

Nie.. Celé je to v kontexte len zmesou poloprávd a účelových nezmyslov.
2 sonofstars
Prešlo mi rukami možno 100 typov zosilňovačov, aj som ich počúval, aj meral. A vyrábam ich 25 rokov. Viem čo je technicky možné, a čo sú len pekné reči.Takže na rozprávky a zázračné riešenia neverím. Doteraz som nevidel ani jedno relevantné meranie, žiadny fakt, napriek tomu, že výrobca to sľuboval už pre dvomi rokmi ("V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů".).. Ak by to bolo také dokonalé, tak je sa čím chváliť.
2 Horizon
Kde a kedy si to počul?
BVa

Odeslatod PítrsPraha v 14 led 2017 10:13

BVa píše:Celé je to v kontexte len zmesou poloprávd a účelových nezmyslov.

Co konkrétně a z jakých faktických důvodů? Ptám se proto, že Šrollův text zní logicky a já nemám praktickou možnost si jeho tvrzení ověřit.
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod Horizon v 14 led 2017 10:20

2016 srpen,u výrobce repro Mermaid (zdroj zvuku byl dac Gredaudio pdac2)kde jsem hledal a vybíral repro bylo to na anchore,abalon,amphora,a podruhé u majitele v Nitře,měl jsem v podpaží Sroll a jako správný trouba s ním jezdil po světě, teď už to nedělám a vybírám po poslechu doma,ve své sedačce,jen upozorňují že jsem jen posluchač hudby do debat o vnitřní konstrukci nemám čím přispět
(spravil jsem letopočet,měl jsem napsat loni-myslim že ten GD2 v roce 2015 ještě nebyl na světě,to bych asi schytal za mystifikaci *thumbs up* )
Naposledy upravil Horizon dne 14 led 2017 10:45, celkově upraveno 2
Horizon

Odeslatod BVa v 14 led 2017 10:33

2 PítrsPraha
napr.
" Elektronika je navržena tak, že skoro netopí"
Ak je to lineárny zosilňovač (AB trieda), musí to mať kľudový prúd, ergo musí to "topit", rovnako pri vybudení, tranzistorom tečie prúd a súčasne je na ňom napätie, súčin je stratový výkon(teplo) .
"Je použita drahá izolační folie s nejvyšší tepelnou vodivostí, jaká je na trhu."
Je to bežná kaptonová podložka (KAP-218?), cena cca 0,3EUR.
Chladič je síce masívny, má tepelnú kapacitu, ale keď sa zohreje, to teplo je nutné odviesť do okolia konvekciou (vyžarovaním a samovoľným prúdením okolitého vzduchu). Pri rebrách umiestnených vodorovne je to asi o 30-50% horšie, ako pri zvislej montáži (ak nie sú ofukované ventilátorom..).
Podobná montáž tranzistorov cez pružnú podložku nie je žiadny objav, používa sa to možno 40rokov..
Je tam toho viac, ale nemá to zmysel..Debata so snahou o technické zdôvodnenie bola aj na Slovanete, bez jediného faktu, opakovať to aj tu nemá zmysel.
2 Horizon
Vďaka za info.
BVa

Odeslatod PítrsPraha v 14 led 2017 10:56

Spíš mi to přijde jako snaha za každou cenu něco zpochybňovat a hledat. Což je ale asi i pochopitelné a v rámci řevnivosti konstruktérů.
Ale tím NEJ... argumentem je výsledek, tedy zvuk a tam Sroll exceluje.
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod BVa v 14 led 2017 11:11

Keď myslíš..Nejde o žiadnu "řevnivost" (naše "cieľové skupiny" sú úplne iné), len mi ako technikovi jednoducho dlhodobo absentujú fakty (čo nie je posluchové hodnotenie, ktoré nikomu nespochybňujem, nie sú to ani PR reči.. ). Výsledkom technickej kvality výrobku sú objektívne fakty (ktoré ten "zvuk" jednoznačne definujú) . Sú niekde zverejnené ?
Na Stereophile je plno nadšených posluchových recenzií rôznych , aj extrémne drahých výrobkov , kde po meraniach nevedel Atkinson ako slušne napísať čo si myslí.
BVa

Odeslatod Zdeny v 14 led 2017 11:36

Šroll mi připomíná BMW. Každý si pod tím může představit, co je mu libo :lol:
Teac Esoteric 50,Pass X150/Pass X2.5,ex DA Confidence 5,Ekta Grande, Sanyo TP1000, Trichord Diablo
Lindeman 820S,Bryston 14BSST/preamp žádný,Stealth-projekt Accuton keramika/Eton 12´´
Infiniti G37 4WD
Zdeny

Odeslatod panda v 14 led 2017 13:16

Dovolím si upozornit na jeden detail. Koncové tranzistory jsou těsně vedle sebe, což je geniální z hlediska délky signálových cest, ale oproti obvyklým konstrukčním řešením to soustřeďuje celý ztrátový výkon jednoho kanálu téměř do jednoho bodu. Pokud uživatelé konstatují, že zesilovač téměř nehřeje, může to být pravda, protože klidový proud to jistě uchladí a při poslechu obvyklou hlasitostí běžné hudby jede zesilovač na pár procent svého výkonu.
Bylo by třeba připojit odporovou zátěž jmenovité hodnoty (4 Ohmy), vybudit zesilovač sinusovým signálem 1 dB pod limitaci a nechat to běžet 15 minut. Potom dotykovým teploměrem (infrakamera není potřeba) změřit teplotu chladiče těsně u tranzistorů a na druhém konci chladiče. O těch dvou číslech bychom se potom mohli bavit, ale jednotky stupňů to nebudou, na to vemte jed.
panda

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 13:42

BVa píše:

Nie.. Celé je to v kontexte len zmesou poloprávd a účelových nezmyslov.
2 sonofstars
Prešlo mi rukami možno 100 typov zosilňovačov, aj som ich počúval, aj meral. A vyrábam ich 25 rokov. Viem čo je technicky možné, a čo sú len pekné reči.Takže na rozprávky a zázračné riešenia neverím. Doteraz som nevidel ani jedno relevantné meranie, žiadny fakt, napriek tomu, že výrobca to sľuboval už pre dvomi rokmi ("V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů".).. Ak by to bolo také dokonalé, tak je sa čím chváliť.
2 Horizon
Kde a kedy si to počul?

To, že je LŠ spíše konstruktér a bádání jak přinést zlepšení již dříve vymyšleného řešení jeho produktů, než marketingový expert je více než patrné. Raději sedí v dílně a konstruuje a na ostatní kolem nemá čas. Snažil jsem se takto s ním komunikovat vícekrát a sotva dokončil jednu věc, už měl rozdělané další tři.

Čistě soukromně a pouze za sebe: respektuji vás všechny konstruktéry a vaše díla. Vím, že své práci rozumíte a děláte ji dobře a s láskou. Držím vám palce všem a jen my posluchači určíme, u koho se nakonec zastavíme a co se nám bude líbit. Mě se po mnoha komponentech zrovna teď nejvíce líbí sestava kterou mám. Třeba za pár let uslyším jinou, třeba od Vás BVa a zamiluji se do ni. Pak budu psát více o Vaších aparátech a konstrukcích. Na grafy, čísla a měření nevěřím. Jako elektrolaik jim moc nerozumím, ale zapněte mi to, poslechneme si to, já si to osahám, designově zhodnotím, a když to vyloudí můj úsměv na rtech a klid v mysli, pak to kupuji a žádné katalogy a měření k tomu nepotřebuji.
*hura*
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 13:54

Chlapi fakt to nehřeje - pojďte si Sroll a Casea osahat. Bydlím v Praze. Nebo můžete do Nového Jičína - CASEA za Danem Vránou.

Je to super nemít doma pod televizí něco co mi málem propálilo TV stolek (Yamaha A1, Cambridge Audio 840aV2,...) *2thumbsup*
Ale hrálo to taky pěkně a byla to moje postupná cesta poznávání.
sonofstars

Odeslatod lachim v 15 led 2017 07:49

též jsem měl možnost slyšet jak zesilovače sroll, tak bva.
rhytm se velmi, velmi povedl. z toho jsem ještě více nadšený než kdysi z lyricu.
(neřeším pořizovací cenu)
nedávno jsem psal o neskutečném zvukové zážitku ze sestavy
sroll lyric SE (starý lyric upgradovaný na rhytm) + repro BW matrix.
takový "nářez" bych přál každému slyšet. etalon zvuku za velmi dostupnou cenu.
něco zvukově podobného "sestavit" z aktuálních značek za nové ceny (-15% sleva od prodejce) by stálo kolik? cca. 1,5 mio ?
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra
lachim

Odeslatod sonofstars v 15 led 2017 09:01

lachim: to je pravda, už jsem o tom slyšel od jednoho hifisty a ty jsi druhý. Údajně LŠ provádí upgrade Lyricu směrem k Rhythm. Výsledek je údajně úžasný a rád bych si jej poslechl.
Pokud to má někdo doma a uvítá návštěvu, rád se zastavím a pak poreferuji.
sonofstars

Odeslatod Pytel v 15 led 2017 09:47

Cituji : "sroll lyric SE (starý lyric upgradovaný na rhytm) + repro BW matrix.
takový "nářez" bych přál každému slyšet. etalon zvuku za velmi dostupnou cenu."
Slyšel jsem a plný souhlas.

Ale osobně se těším, až LŠ konečně upgraduje Bimotore. Snad se toho ještě dožiji *sunglases*
Pytel

Odeslatod petrL v 16 led 2017 13:22

Mně to Šrollovo vyjádření připomíná různé bastlíře, kteří udělají blbost a když je někdo upozorní, tak tvrdošíjně trvají na svém, nejčastěji s argumentem "ono to tak funguje".

P.S. Výkonové tranzistory se vyvíjejí už min. 60 let a stejně pořád hoří a hoří... Zkrátka svět je plný nenapravitelných optimistů, kontruktéry elektroniky nevyjímaje.
petrL

Odeslatod šeďour v 16 led 2017 13:44

petrL->dáš sem obrázek vnitřku přístroje jak to děláš ty, když podle tebe to má Šrol blbě ?
Profesionální repase nářaďových baterií - viz. email
šeďour

Odeslatod petrL v 16 led 2017 14:36

šeďour píše:petrL->dáš sem obrázek vnitřku přístroje jak to děláš ty, když podle tebe to má Šrol blbě ?

Tranzistor/ regulátor na chladič vždycky celou plochou. To je to nejmenší, co můžu pro chlazení udělat. Tohle je "úzké místo", půl metru chladiče dál to už nezachrání. Jeden chladič mám tady: viewtopic.php?f=5&t=13480
petrL

Odeslatod PítrsPraha v 16 led 2017 15:07

No, je třeba uznat, že tohle drtí Srolla ve všech ohledech, včetně původnosti řešení :-D.

Kéž by bylo víc nešiků, kteří to dělají tak blbě jako Sroll :-).

Obrázek

Obrázek
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod lachim v 16 led 2017 15:20

pítrpraha
skvělé srovnání.
díky! moc mě to porovnání přístupu na 2 fotografiích rozesmálo.
škoda, že to nejde i v ostatních případech takto jednoduše.
:-)
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra
lachim

Odeslatod kychtax v 16 led 2017 15:59

..akorát je to trochu ubohý, většina prototypů vypadá podobně v urcite fazi.
PetrL. On má ten chladič až dolů, minimálně na jedné straně. To co vidiš vepředu je jen ta pružina, která vytváří přítlak přes páku. Pozitivní je, že to jde jednoduše demontovat/dva šrouby.
Aspon tak to chápu. Jiná věc je, že to šlo udělat možná i jinak (moc se mi nezdá ta silná pružina působící na malé ploše..).
..Ještě tomu hifi moc nerozumím :-)
kychtax

Odeslatod sonofstars v 16 led 2017 21:30

No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.
Tedy bych je nemýchal dohromady.

Jeden topí, že by člověk mohl ušetřit za vytápění rodinného domku a druhý nehřeje vůbec. Ve výsledku tedy dohadovat se o "správnosti" jak řešit chlazení vlastně přichází vniveč.
Ono se vlastně nikdo s nikým nedohaduje. Jen jeden tvrdí o tom druhém něco, co je pouze jeho subjektivní názor.

PS: Fandím oběma konstruktérům, jen si kluci konstruktéři spíš sedněte v hospodě a nebo na výstavě (např. AV2017) a proberte zkušenosti, kdo to jak děláte a co to přináší. Nepříjde mi férové vytáhnout fotku a z nějakého pozorovacího úhlu zhodnotit něco jako špatné řešení. To je k pláči. *fnuk*
Poslechni si to, ošahej si to, nahlédni do útrob ze všech stran, požádej konstruktéra Šrolla o vysvětlení proč to tak "jinak" zapojil.
sonofstars

Odeslatod Renown v 16 led 2017 21:42

No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.

Neuvěřitelný statement !
jeden je lampový a druhý je integrovaný *headbang*
nemýchal *headbang*
Project Audio Systems
Renown

Odeslatod LawIAR v 16 led 2017 22:24

Renown píše:

Neuvěřitelný statement !
nemýchal *headbang*

:lol:
Hudba je našou láskou a zvuk sexom. A čím je uspokojujúcejší, tým nás to viac baví.
LawIAR

Odeslatod WaVe_99 v 16 led 2017 23:43

Renown píše:

Neuvěřitelný statement !
nemýchal *headbang*

Nenasel byste nekdy chvilku na muj dotaz ve vlakne o Projectu? :-) Prosim :-)
WaVe_99

Odeslatod sonofstars v 17 led 2017 11:44

Bohužel vám pánové nerozumím. Jsem laik, ale co je na mém názoru neuvěřitelného?

No a za gramatickou chybu se omlouvám. Digitalní psaní člověka občas poplete, zvlášť když mu do toho poskakují děti po zádech a manželka něco milého povídá. Snad se svět nezboří.
sonofstars

Odeslatod petrL v 17 led 2017 11:48

Náš všeználek Pitrs zřejmě nejenom neví nic o vývoji, ale hlavně neví, co je to chladič a o čem tady pořád píšu - připevnění součástky na chladič. Tak tomu zaujatému omezenci, který nejenom v tomhle vlákně srší radami ke všemu možnému, trochu pomůžu:
Obrázek
petrL

Odeslatod LawIAR v 17 led 2017 11:55

sonofstars píše:Bohužel vám pánové nerozumím. Jsem laik, ale co je na mém názoru neuvěřitelného?

zosilňovače máš: tranzistorové, lampové (a podla dadafta aj digitálne)
a podla svojho určenia: phono predzosilňovač, predzosilňovač, výkonový zosilňovač, integrovaný zosilňovač (ktorý spája predchádzajúce dva-tri v jedno zariadenie)

poplietol/zabudol som na niečo, páni?
Hudba je našou láskou a zvuk sexom. A čím je uspokojujúcejší, tým nás to viac baví.
LawIAR

Odeslatod PítrsPraha v 17 led 2017 12:00

petrL:
Klasika. Kdo nemá argument, nezbývá mu nic jiného než nadávky a útoky v osobní rovině.
Bereš to příliš osobně a zbytečně se pokoušíš nafukukovat si ego, ale nemáš čím.

Víc výsledků tvé práce jsem nenašel, tak jsem jen ukázal kdo koho kritizuje, že to dělá blbě... Ukaž tebou vyvinutý a zkonstruovaný zesilovač, který zvukově strčí Srolla do kapsy. Jedině tak zvěrohodníš svá slova, že to Sroll dělá blbě a že ty víš líp, jak na to. Řečma ne.
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod bartoli v 17 led 2017 12:57

Obecne to reseni chladice se mi u Srolla silne nelibi, je neucinne, jak naznacuje BV.

Neni pravda ze chlazeni je nejaka vedlejsi nebo mene dulezita soucast reseni konstrukce zesilovace, pravda je takova ze chlazeni zesilovace je prvorada zalezitost nejvyssiho vyznamu.

Majitele zesilovacu Sroll ceka mozna nekolik roku provozu, ale tepelne namahani je svine *thumbs down*

Chtel bych videt infrakamerou tepelne spektrum tech neucinnych chladicu, jistota je ze 1cm kolem tranzistoru to bude rozzhavene a na konci tech nesmyslnych chladicu to bude studene :?
bartoli

PředchozíDalší

Zpět na Zesilovače