Cambridge CXC - levný dobrý transport?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od kychtax »

Ahoj,
Měl by to být vykuchaný Cambridge AZUR 851 - zůstal jen transport.
cena do 15 tis., super recenze a recenze uživatelů.
Březina trochu zdrženlivý.
Jak ho hodnotíte? Levný slušný transport?
(láká mne k postupně budované sbírce cd - zatím cca kolem 50ks a jako doplněk k přehrávání z PC)

Obrázek

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od PítrsPraha »

A jaky ma CD transport fakticky opodstatneni a prinos v sestave, na ktere se stejne streamuje digitalni muzika. Neni lepsi za onech 15 tis. nakupovat CD (ty nagrabovat na HDD) nebo hi-res muziku a ty pak streamovat z HDD (bez chyb cteni CD transportu)?

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od kychtax »

Protože ve mně hlodá nový červík.. *headbang*
Když jsem do pujčeného levného DVD přehrávače (ale zvukově slušného) strčil CDčko a proti němu pustil stejný FLAC stažený z netu, tak to z toho CD hrálo líp..
DVD - koax - DAC - ....

Jo, jsou to jedničky a nuly a ty jsou stejné.. blablabla.. nemusíme to dále rozvíjet. Ale toto zkrátka slyším.
Takže můžu uvažovat o streameru nebo ještě upravit moje PC (tady odhaduji, že může vznikat ten rozdíl a i tady začnu, protože je to nejmenší investice) nebo se praštit přes kapsu a koukat po něčem, jako je Aurender nebo zkusit ještě lepší transport, co se bude dít, bude to ještě lepší..?
Ještě zkusím udělat rip toho CD a ten 1:1 porovnávat s točícím se cd. Toto jsem zatím nezkusil..

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 964
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od RedBaron »

Můžeš prosím být konkrétní, co při tom hraní z CD bylo lepší? Basy, výšky, prostor, drajv, zvuk celkově? Já už víc než deset let hraju jen z počítače a přímo jsem neporovnával, ale není to poprvé, co to slyším.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od johny52 »

Také mám tu zkušenost a zvuk z cd mi přijde lepší,asi záleží na tom kterém transportu a zbytku sestavy(Sony x777 vítězí nad pc)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od kychtax »

Špatně se to popisuje, ale jakoby tekutější nebo spojitější zvuk, lepší textura. Tony výraznější, možná je tam míň balastu? Zvlášť u jednoduchých zvuků.
Ještě raději udělám pokus s tím ripem. Třeba ten původní stažený z internetu je slabší kvality.. Tzn. neberte mne prosím zatím za slovo.
Taky mne nahlodal ten kamarád, co mi ten dvd player půjčil. Pro něj je to hotová věc. CD bude vždy lepší než cokoliv z PC/streameru. Ale zas je to muzikant a moc se nepohybuje v PC audiu. Má klasickou sestavu..

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od hřebík »

Za FLAC přímo z CD bych se taky přimlouval. Jaký jinak používáš přehrávač v PC? A s jakým výstupem a nastavením? Předpokládám nějaký "bit-perfect" WASAPI, ASIO...? A nepřevzorkováš v PC třeba?

Jinak z PC leze přes USB kde co... Jestli máš možnost přehrávat přes stejnou krabičku (SU-1), vyzkoušel bych porovnat i:
CD přehrávač > koax > krabička (SU-1) > DAC... šlo by to nějak? (s tím, že bys třeba i odpojil USB od počítače)
versus
PC > USB krabička (SU-1) > DAC...

Třeba se něco ukáže...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od PítrsPraha »

V principu je přehrávání CD v přehrávači méně kvalitní než načítání dat z disku. CD přehrávač dělá při čtení chyby, počítač ne. Jenže samotné načtení je jedna věc a celá signálová cesta za tím je věc druhá. Tzn. je možný, že cesta s CD přehrávačem/transportem může znít jinak nebo lépe nebo hůře než cesta s počítačem. Roli hraje přehrávač a jeho nastavení, zpracování výstupních a vstupních obvodů pro různé typy datových přenosů (USB, koax, optika...), roli může hrát nevhodný kabel. Když se to sejde blbě....

Jinak na srovnávání s FLACem staženým z netu se vybodni. Bůhví, co soubor obsahuje, jak a z čeho byl vytvořenej. To si radši vyrob svůj ze svého CD za pomocí Exact Audio Copy, abys měl 100% jistotu, že aspoň zdrojová data pro porovnání jsou shodná.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od Odar »

FLAC (z akehokolvek zdroja) je dobre preverit cez Accuraterip databazu.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od kychtax »

Díky, ten exact audio copy zkusím taky..

Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od overgrounder »

Přesně jak píše Pítrs, vezmi si doma jedno naposlouchané CD a v EAC (Exact Audio Copy) si ho převeď do FLACu. Jen pozor, EAC musí být správně a korektně nastaven. Zde je návod: http://www.svethardware.cz/exact-audio- ... avod/12133
Jedině potom máš stoprocentní jistotu, že porovnáváš dva totožné zdroje a že FLAC takto vytvořený bude perfektní! To je základ, pak se dá dále laborovat s kabely a podobnými věcmi.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od johny52 »

Tak co je nakonec lepší? novej transport nebo starý ripování?

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od terahera »

*2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* Ukaž mi jakýkoli transport, který přehraje stream z dobrého zdroje s dobrým převodníkem,jsem moc zvědav,a než se rozjede jakákoliv diskuse,zkusil bych paralelní test.Neni problém klidně i u mě ;)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge CXC - levný dobrý transport?

Příspěvek od kychtax »

Bez toho chichotání jo? :twisted: Do Valmezu se nechystám, hihi
Udělal jsem si včera poctivý rip v tom EAC a soubor je skoro 2x větší při stejném rozlišení, než co jsem stáhnul z netu.
Pak jsem přepínal mezi CD a digitálem z PC. Mno.. docela zajímavé srovnávání..


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host