"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od reta »

Díky. *jupi*

bertram
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2014 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od bertram »

Dík fóru?

To skáčem od radosti aj ja . *jupi*

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od reta »

Celému fóru moc né, tomuhle díky:
heretic píše:Reta : Tady máš něco pro inspiraci : http://oamlabs.no-ip.org/f45mk2.html ; http://www.geocities.ws/jonrisch/surge.htm

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od PMA »

Když už tady tak trochu "plácáme" o síťových filtrech, pračkách a udělátkách na zobrazení síťových harmonických, tak si dovolím postnout měření momentálního stavu sítě v mé pracovně. Údaje o napětí je potřeba násobit 2x, jelikož je použitý dělič 1:2 + sonda. Spektrální analýza má vertikální dělení po 10dB.

Obrázek

Obrázek

Abychom jenom neplkali ;)
Pavel Macura Audio

boxer

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od boxer »

Takže žádný filtr nepotřebuješ,že?

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od PMA »

Ta síť dobře nevypadá, navíc se to přes den mění podle toho, co kdo zapne, zejména při "perestrojkách" v bytech. Potřebuješ/nepotřebuješ je hlavně otázka konstrukce komponent a jejich potlačení rušivých složek z napájení. Největší bordel stejně dělá usměrňovač + nabíjecí proudové špičky do filtračních kondenzátorů přímo v zesilovači a pak taky spínání koncových stupňů v B a AB zesilovačích (o class D ani nemluvě).

Zastal bych se stíněných síťových napájecích šňůr, pokud se po nich válí i signálové linkové kabely, tak stínění síťových šňůr aspoň redukuje rušení od el. složky pole 50Hz, dá se to i naměřit při dostatečném rozlišení.

Co není dobrá praxe je TV se spínacím zdrojem připojená do stejného psa jako hájend audio, může to zhoršovat odstup, dobrý filtr by mohl pomoci, ale určitě bych šel spíš cestou průmyslového standardu než prodejců s teplou vodou.
Pavel Macura Audio

vlado222

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od vlado222 »

Boxer týmto ťa žiadam o vymazanie môjho účtu.
Nemám záujem tu už chodiť a prispievať tu.
Bude to lepšie pre mňa, pre Teba aj pre tých čo ma moc nemusia a spravím im tým radosť.
Písal som na slovanete -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 276#220276
o mojom BANE od Teba v linku hifi názory a ich úroveň preto že mi išlo o princíp. O to že som chcel poukázať na to aka je tu faloš, že sa inak koná a inak hovorí čo sa vedenia fora týka.
Takéto fórum ja moc nemusím.
Tak si tu panuj a BANUJ. Nech sa ti darí. Vlado.
Naposledy upravil(a) vlado222 dne 22 říj 2014 11:20, celkem upraveno 1 x.

boxer

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od boxer »

Ad stínění.

Stínit,stínit a ještě jednou stínit.

Za kazdou cenu. Nejde jen o in ale i out záření. Ale to je každýmu hiendistovi jasný.

Nota bene ty na to upozorňuješ neustále.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od reta »

PMA: Tím průmyslem myslíš něco podobného: http://velkoobchod.conrad.sk/sitovy-fil ... -a.k398716

stereokulich
Příspěvky: 98
Registrován: 14 bře 2011 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od stereokulich »

Zdravím na hifinázorech všechny odpůrce i uznavače kabeláže.
Chtěl jsem jen přispět a přiklonit se k táboru uznavačů kvalitní kabeláže,lépe řečeno chci napsat,že u sestavy,která je aspoň průměrně rozlišující je vliv kabelů,včetně napájecích znát. Několikrát jsem se o tom na přesvědčil a udělal si závěr,že i dobrá sestava se dá nevhodným výberem kabelů zazdít,či posunout o level výše.
Nezajímá mně měření,jsem uživatel a hlavně posluchač a zajímá mně dynamika,prostor ,emoce,barva nástrojů i věrnost a to se dle mého názoru doladil vhodnou kabeláží.
Nemusí se přitom samozřejmě jednat o drahé kabely,jsou kabely dobré,průměrné i špatné. Nikomu nemůžu upřít,že to tak nevnímá,a dokonce to i chápu,ale rozdíly jsou slyšitelné a jde a si o to si to připustit. Měl jsem doma i drahé kabely,které byly po pěti minutách vyměněny a takové,které jsem si nechal. I drahý kabel jsem nahradil levnějším a naopak.
Jinak jsem šťastným majitelem Isotek Syncro,zapojedn ze zdi před psa Nordost QB4 a neměnil bych.
Tož asi tak......

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od PMA »

Ten 3A typ by šel.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od reta »

Paráda, tak a teď už jen ty mH. Tří ampérových je v nabídce hafo ale s různou indukčností. Nevím co v síti skutečně je (mám na mysli nežádoucího). Dá se obecně říci že větší indukčnost je lepší? Nebo zcela konkrétně jakou (univerzální) indukčnost koupit. Vše je myšleno na průmyslově vyráběné filtry. Čili si nemohu vybrat filtr s nějakou ideální (teoretickou) indukčností.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od PMA »

No já tam viděl od Schaffnera jeden. Ty 1A a 3A mají ještě slušný útlum, větší už moc nefiltrují. Viz datasheet ke stažení.
Pavel Macura Audio

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od petrL »

Nemůžu a nechci se hádat s PMA, ale můj dojem a zkušenost je, že tyhle filtry jsou určené především k tomu, aby zařízení nevysílalo poruchy do sítě. Na vstupu audia spíš brzdí dynamiku, i když asi záleží na použití (zdroj zvuku, zesilovač). Čili klidně si je namontujte - ale na digestoř, lednici, počítač, mikdovlnku. U audia se mi osvědčila pouhá tlumivka, několik závitů bifilárně nulákem a fází na toroidním jádře.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od PMA »

Ten 1A nebo 3A filtr by byl na preamp nebo přehravač. Jinak to vysvětlení a la "pouhá tlumivka" je klasické .... no comment. Nefiltruje to prakticky nic. V čem budou přidané kondentátory, které z toho udělají jakýsi filtr, "brzdit dynamiku"? Já mám úplně jiné vysvětlení, lidé de facto nehledají zvuk prostý rušení a šumu, naopak. Viz např. nestíněné linkové Kimber kabely.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host