DC slozka site

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Odpovědět
mdlumidee
Příspěvky: 4
Registrován: 10 črc 2016 07:22
Kontaktovat uživatele:

DC slozka site

Příspěvek od mdlumidee »

Zdravim,

v Patek mi zapujcil p. Navratil z Havirova sitovy filtr lab12, abych si to doma vyzkousel. V ramci "ladeni" systemu jsem chtel vyzkouset, zda se zvuk zlepsi. Pri nasem rozhovoru prislo na tema DC slozky v siti. Bylo mi receno, ze obcasny brum meho Hegelu H20 je zapricinen prave timto jevem. Celou Sobotu jsem poctive poslouchal a sledoval na displeji namerena data site. Rozjizdim novou prenosku a tak jsem poslouchal zatim jen analog. Namerene hodnoty DC se pohybovaly okolo 12-4mV. Toroid byl tichounky. Navecer se trafo rozjelo a display ukazoval 125mV. Takze mnel pravdu.
Reseni je na snade: ISOL -8 Minisub Axis. Mate nekdo zkusenosti jaky je rozdil mezi vlivem filtru na analogovy a digitalni retezec? Phono predzesilovac planuji lampovy (Fosgate signature phono). Ted mam zapujceny Clearadio Balance Plus.

S pozdravem Mirek

Jarda69
Příspěvky: 2494
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC slozka site

Příspěvek od Jarda69 »

Nevím co je ISOL, ale pokud tě zlobí DC, tak si dej DC filtr. Mě to vyšlo asi na 250.-kč

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: DC slozka site

Příspěvek od Odar »


Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1573
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC slozka site

Příspěvek od NIN »

Jarda69 píše:Nevím co je ISOL, ale pokud tě zlobí DC, tak si dej DC filtr. Mě to vyšlo asi na 250.-kč
Mohl bys prosím sdělit jak to máš prakticky řešeno, popř. foto?


Jarda69
Příspěvky: 2494
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC slozka site

Příspěvek od Jarda69 »

Dva elyty 18000uF (divna hodnota) + 10A můstek. Zabudováno v zesilovači. V přívodu k trafu. Není na tom nic ke koukání. Izolovaně jsem to přidělal ke dnu. Až budu někdy zesilovač rozebírat, tak to klidně vyfotím.

http://www.hifihaven.org/filedata/fetch ... 1458922064

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1573
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC slozka site

Příspěvek od NIN »

Díky. Takže to máš rovnou v zesíku. Já myslel, že to máš někde v cestě, tak mě zajímalo jak to je vyřešené (v kabelu nebo krabice).

Jarda69
Příspěvky: 2494
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC slozka site

Příspěvek od Jarda69 »

Kdyby nebylo místo, tak strihnu kabel a pouziju nejakou hezčí plastovou krabici.

http://www.vikon.sk/wp-content/uploads/ ... 291.1A.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host