Ceraball

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled

Re: Ceraball

Odeslatod petrL v 26 kvě 2017 13:22

Ale jaké jsou původní nožky - guma, filc nebo co se používá? S žulovou deskou by musel být přehrávač spojený pevně, ne jenom stát, aby byl pozitivní efekt velké hmotnosti šasi vzhledem k mechanice.

Přínos já samozřejmě nepopírám (což bych těžko mohl bez vyzkoušení). Jenom mám hypotézu, že reference, pravdivý zvuk komponentu, se nejvíc přiblíží na gumových nožkách.
samozápalný bijec uliční buňky neexistující strany
petrL

Odeslatod PítrsPraha v 26 kvě 2017 15:32

Tzn. co funguje u 50 kg stolu nefunguje u 40 kg reprobedny?

Dost zretelne si protirecis. Navic je zjevne, ze ryze teoretizujici hypotezy jsou v tomhle pripade zcela neplatne.

Tzn. nejdriv neco zazij a az pak o tom pis. Ne obracene.

VdH --> NA Sunrise
Vincent -->Denon DCD-2020--> Audioquest
Vincent -->Parasound Halo Integrated--> Vincent
Focal Electra 926
Lapp -->JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod lachim v 26 kvě 2017 16:58

petrL
doporučuji opravdu vlastní zkušenost.
teoretické úvahy jsou zcela nepoužitelné.
osobně jsem ceraball´s (snad všechny modely) vyzkoušel pod desítky beden a desítky komponentů.
pokaždé to mělo vliv na zvuk.
(třeba i tím, že jsme výškáč zvedli o výšku té nožky!)
nejmenší nebo téměř žádný vliv třeba u zesilovačů sroll.
zhoršení zvuku naopak třeba u repro avalon nebo von schweikert.
zlepšení ohromné nebo alespoň nějaké u 90% mnou zkoušených komponentů.
(myslím, že jsem slyšel i rozdíl ve zvuku při umístění pod psa kharma reference. ale nebudu se s nikým dohadovat ....)
třeba pod xavian, primare, denon, mcintosh, marsh, arcam, onkyo, thiel, piega jsem já slyšel vždy jasný přínos. u sebe doma tedy.
naopak....osobně jsem ještě nikdy neslyšel hrát repro bednu dobře na nějaké gumě. když už, tak na tvrdých, špičatých hrotech zapíchnutých do betonu.
(komponenty, bedny jsme třeba s pytlem zkoušeli i "koupat" v krabicích s keramickým pískem...)
vážně doporučuji debatovat pouze na základě osobní zkušenosti. ona je bohužel většinou nepřenosná....
:-)
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra
lachim

Odeslatod kutilka v 16 čer 2017 12:10

Zkouknul jsem několik obrázků s cerabally a příbuznými výrobky a zkusil si něco podobného vyrobit.
Hliníkové tělo, ocelová kulička, "o" kroužek, oboustranná samolepka.
Použil jsem je na oddělení regálovky od stojanu s hroty.
Cerabally jsem neslyšel, nicméně můj výrobek mne dost překvapil téměř všemi zde popisovanými atributy.
Přesnější basy, výraznější dynamika, čistota a rozlišení, prostor s náznakem do hloubky.
Rozeznatelné na první poslech.
Cena: 162,-Kč/6ks.
Věřím, že pravé cerabally jsou ještě dál, nicméně nemám zatím možnost porovnat...
Časem vyměním ocelovou kuličku za keramickou...
Obrázek
kutilka

Odeslatod fox v 16 čer 2017 12:53

Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.
fox

Odeslatod kutilka v 16 čer 2017 13:00

Super!
Hledal jsem lacinou keramiku, ale sklo mě kupodivu nenapadlo! *2thumbsup*
Objednáno. ;)
kutilka

Odeslatod fox v 16 čer 2017 13:15

Zkoušel jsem keramiku, sklo i ocel. Nakonec se mi nejvíc osvědčila keramika pod bednami a sklo pod přístroji.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.
fox

Odeslatod lachim v 17 čer 2017 10:57

fox
též jsem experimentoval s diy nožičkami a v nich s kuličkou ocel/sklo/ceramika/umělý kámen
dodnes mám ve sbírce "nožiček" jako relikt minulosti na soustruhu vyrobené 4 nožičky á 3 kuličky. jako vzpomínku na bláhové snahy ušetřit.
po všech testech a zbytečně vyhozených Kč jsem se pokorně vrátil k originál ceraball´s a pořádným hrotům z nerezu.
třeba to sklo funguje u zadušených/líných komponentů jako "obživovač".
:-)
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra
lachim

Odeslatod fox v 18 čer 2017 18:03

Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.
Vždyť ty kuličky stojí pakatel.
fox

Odeslatod zabiny007 v 18 čer 2017 18:18

fox píše:Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.

FOX - někde jsi nedávno psal, že jsi nakoupil kopie a že srovnání s originálem nemáš. Teď píšeš, že máš skleněnky v originále. Prosím, můžeš upřesnit jak to je a pokud máš oboje, tak srovnat rozdíl?
Díky
PJ Xtension+Dr.Fuss+Ortofon RS-212D+Lyra Delos+StepUpT30+PhonoRS+BP
PRIMARE SP33+BD32mkII+2xA30.2+A30.5
Jadis DPL2
ProAc D30+centr, REL S3, MA RXFX
Furutech, AQ, VDH, HGA, NA, AcousticRevive
AKG702
zabiny007

Odeslatod kychtax v 19 čer 2017 10:12

Tady je populárně popsáno, co se děje v ceraballu (je potřeba znát alespoň základy z mechaniky).
http://www.whatsbestforum.com/showthrea ... #post71836

V dalších postech pak srozumitelně, co se děje s jinými podložkami. (Občas i zábavně ;) )

(Nepřímo navazuju na svůj post z vlákna o lištách. viewtopic.php?f=15&t=17273&start=100#p164664)

Člověk, který to vysvětluje, je majitel značky Genesis - Rozhovor s D.Březinou.
http://www.hifi-voice.com/profily/osobn ... oh-genesis
Nejvíce aktivní fórum:Kabely :-)
(109 příspěvků / 17.67% z vašich příspěvků)
kychtax

Odeslatod fox v 19 čer 2017 10:33

zabiny007 píše:
fox píše:Já mám skleněné kuličky v origoš Ceraballech. Zvuk se mi líbí víc, než s keramikou.

FOX - někde jsi nedávno psal, že jsi nakoupil kopie a že srovnání s originálem nemáš. Teď píšeš, že máš skleněnky v originále. Prosím, můžeš upřesnit jak to je a pokud máš oboje, tak srovnat rozdíl?
Díky

Mám kopie a půjčenou jednu sadu originál. Když jsem je mezi sebou se stejnými kuličkami porovnával, rozdíl ve zvuku jsem nezpozoroval.

Kamarád si nechal vyrobit kopie Ceraball z nerezové oceli. Podle jeho vyjádření mu líp zvukově sedí než originály.
fox

Předchozí

Zpět na HiFi bižuterie včetně woodoo pomůcek