Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
DRACK
Příspěvky: 203
Registrován: 18 led 2015 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od DRACK »

Exkurz do histórie hudby :idea:
Chcel by som týmto poprosiť členov fóra, o tipy a príspevky k rôznym štýlom hudby a ich interpretom? Pri vytváraní svojej zbierky LP platní som narazil na mnohých interpretov, ktorých som až do súčasnej doby nepoznal a teda nie som s ich tvorbou oboznámený, pričom ich hudba a interpretácia je v kontexte historického vývoja hudby ako takej veľmi dôležitá :D
Mnoho ľudí, podobných ako ja, započujú niekde pesničku, vedia že sa im brutálne páči, ale nevedia ju priradiť k interpretovi a prípadne sa nevedia ani dopátrať albumu na ktorom táto pieseň je.
Ide mi o konkrétnych interpretov a ich konkrétne albumy, ktoré by sa dali označiť slovom prelomový, resp. významným spôsobom charakterizujú daného interpreta a cez daný album spoznám ich tvorbu.
Narodil som sa v roku 1977, hudbu ako takú som začal vnímať okolo 10-11 roku života a to boli perly ako C.C.Catch, Sandra, Elán, Peter Nagy :D
V súčasnosti sa zaujímam o trochu inú hudbu a hlavne si chcem rozšíriť obzory.
Ide mi o tie konkrétne tipy ako napr.
PINK FLOYD - Dark Side of the Moon
U2 - The Joshua Tree
DEEP PURPLE - In Rock
a podobne
Ide mi o spoznanie vašich obľúbených interpretov a ich najdôležitejších albumov, od člena fóra Foxa som sa dozvedel napr. o zoskupení Mirage album Camel, v čase keď mi ho odporúčal som nemal ani tušenie, že taký interpret existoval čo je pre mňa dosť na škodu.
Chcem spoznať Jazz ale nechcem nakúpiť albumy, ktoré ma baviť nebudú. Frank Zappa - nepotrebujem jeho celú tvorbu, ale album dva tie najvýznamnejšie by som chcel mať. A v podstate je mnoho umelcov, ktorých neviem ani pomenovať a ich tvorba mala významný vplyv na hudbu, a stále má.
Týmto spôsobom by som usmernil svoje bezhlavé nakupovanie LP a myslím, že by to pre mňa bolo prínosnejšie. Hlavne ak niekto dôjde na kávu a posedenie a povie: Máš niečo od Hendrixa? Ja budem mať 5 albumov, ale nebudem vedieť ktorý pustiť :D
Kľudne sem hodte aj notoricky známych interpretov, pre mňa a iných to môže byť novinka :D
Ďakujem za všetky rady a tipy.[/quote]

ja nevim co je to audiophill , ja to rozhodne nebudu tak mne ty audiophille desky az tak jako neberou, Kazdy ma svoje usi, svoji chut, zážitky, nostalgie etc etc to je jako se zradlem jeden zere hovezi a druhy je vegetarian jeden ma na prvním miste steak z anguse a druhej nejakou eko bio kedlubnu, oboji je ok, ten kdo vyrost a byl divokej v 1950s bude mit buddy holly apod v oblibe , 60s .... stones who beatles westcoast psycho, brit. inv. etc.... 70s............. zase nejaky bands a interpreti co ja vim je toho hodne , navíc ten co vyrost v katolickym klastere bude mit zajiste jiné favority nez ten co vyrost nekde v "proletarskem ghetto" ja jsem 70s generation tak jsem ovlivnen tema konec 60s a 70s , nemam stupnici /jedina stupnice je pro mne nedostupnost raritnost tich alb/ nestojima nikdy jsem nestal na beatles ale pravy vee jay records vlastnit je pro mne urcity uspokojeni , znam lidi co mají takovy věci jako první berliner nebo doprvni diamond disc to se neda poslouchat ale jsou stastni a je to u nich na prvním miste a všichni jsme svým zpusobem stastni , ja si poustim stare r'n'r jen na 78s chrci to je to mono naprosty opak hifistu ale ma to pro mne atmosféru kterou ani ti nejmodernejsi a nejdrazzsi aparty nedocily
[http://www.antiquesmonarchy.com/foto5/100_4813.JPG]

ps jsem computer idiot a nevim jak se sem strka obrazek
http://www.antiquesmonarchy.com/foto5/100_4813.JPG

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5388
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od lechos »

Na horní liště zvoliš Img a doprostřed mezi hranaté závorky zkopíruješ link obrázku, hotovo.
Deep Purple - In Rock mám a často poslouchám, americké vydání s dohrávkou Black Night a sólovými projekty Glovera co na originále není, stejně tak PF - The Dark Side of the Moon (LP lic.Supraphon a CD bulharské), J.Hendrix ? Sehnal jsem v Praze cenný bootleg Gangster of love, neznámé dříve nevydané nahrávky a jeho tvorbu jakž-takž znám.

DRACK
Příspěvky: 203
Registrován: 18 led 2015 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od DRACK »

DEKUJI , uz to funguje , hendrix toho existuje silene, to je kult figurka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od Acon »

vo fonotéke možeš mať 10 000titulov, vždy tam bude chýbať niečo čo je zasa podľa niekoho nutné tam doplniť ;-) Za mňa určite Boboša Procházku a jeho Eosphoros. Po všetkých stránkach vynikajúci audiophilský album.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5388
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od lechos »

To víš že jo, shánět nedostupný titul je větší zábava, emoce než když placka je už doma a hledá se další objekt zájmu...sběratelství je (někdy) zhoubná vášeň a využití rozsáhlé fonotéky mizivé. Jednou zjistíš že rádiobudík Grundig z bazaru za stovku hraje též... :lol:

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od Acon »

No, tak sa pusti do zábavy. Zohnať Bobošov Eosphoros bude zábava na dlho ;-)

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5388
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od lechos »

Ihned krátce po revoluci (1989) co se otevřely hranice jsem sháněl dříve nedostupné skupiny / tituly jako Tear Gas, Ram Jam, Cactus, Lucifers´s Friend, War Horse a Captain Beyond...něco až z Prahy dotáhl, jiné na inzerát v tisku - neexistoval internet, zásilkové e-shopy, dneska v poho téměř vše stáhnout se dá jenom vědět kde a jak. Ale je to marnost nad marnost, přijde doba zlá když pozůstalí veteš tuto do popelnice hodí...

DRACK
Příspěvky: 203
Registrován: 18 led 2015 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od DRACK »

presne tak to je ja hraju jenom na radio a ještě k tomu z laptop a uplne sem spokojenej, nicmene lps to mne bere ale jak to ulovim tak to strcim do bedny v lepsim pripadu do regalu a je po kouzlu, 98% desek co vlastním jsem nikdy nestrcil na gramofon, ale ten pocit to ulovit a vlastnit to je jako sex vojedes matraci a sup, sup na dalsi

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5388
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od lechos »

Jo, to samý platí o knihách, mám jich spoustu, odborné, hudební, elektronika a hifi...přečtené tak na 30% a jenom tak jsou v knihovničce...ale vědět třeba kde jakou informaci najít.

DRACK
Příspěvky: 203
Registrován: 18 led 2015 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierka audiofila. Čo by v nej nemalo chýbať?

Příspěvek od DRACK »

odborne knihy to je jako telefoni seznam to se cte az když je potřeba, a když mají hezke hrbety tak je to i super deko, navic je to prakticke da se stim ledacos podlozit ,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host