Xindak

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Xindak

Příspěvek od Hunzek »

Zdravim panove,minimum informaci na CZ strankach od uzivatelu pristroju teto cinske znacky ktera je na trhu od roku 1993.

Ja osobne hraju na konci XA-8550 s predkem od Classe Audio DR-4SE.Kolega Hidefan hraje na hybridu XA-6200 ktery ma v predzesilovaci sekci 2kusy elektronek.

Urcite nejsme sami kdo hraje na Xindacich,tak se pochlubte s cim to provozujete a hlavne jestli podle vas nejsou recenze na tuto znacku prehnane natesene.

Jak vam smakuji zvukove masiny od teto firmy ??

Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od Hunzek »

Zdar chlapi,to jsme jako jen dva lidi z Československa co mají Xindak strojky ?? :shock:

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xindak

Příspěvek od lubin »

Určitě nejste, ale vidím to na obavu majitelů z předsudků jiných, vůči netradičním a navíc čínským značkám. Xindak jsem slyšel hrát a bylo to za dané peníze parádní. Tak se kluci nestyďte a šup sem, když už je vlákno otevřeno!!!

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od Ramones »

A můžou psát i Vincentáři :?:

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xindak

Příspěvek od lubin »

No a je to tady :lol:

Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od Hunzek »

Jj,chlapci.Chtěl jsem se zeptat a poradit,konec mi hučí.Vadí mi to při nočním poslechu,nevím jestli to není tím že je určitá zátěž ve třídě A.Kamarád,Kolega co mi posledního asi půl rok hodně pomohl a poradil v našem konicku mi říká že to vidí na reklamaci.Co vy na to ??

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xindak

Příspěvek od lubin »

Co je to "hučí" ? Dělalo to i předtím?? Specifikuj, jistě se objeví zde fundovaná odpověď.
Maximálně myslím, ale může vrnět trafo (50Hz)....jinak by mělo být ticho.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Tak,tak.Ještě vyzkoušej jestli se bude zvuk měnit když zesilovač budeš jakoby hladit.A nebo experimentuj s kabely.

tujatuja
Příspěvky: 625
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od tujatuja »

Hučení trafa je dost častá vlastnost některých zesilovačů - a to nejen těch čínských. :cry:

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xindak

Příspěvek od Sany »

Hunzek: Myslím si že se jedná o DC-stejnosměrnou složku v síti, pokud se problém objevuje jen občas respektive stava li se že někdy je koncák tichý jindy hučí je to jistota, pomoct by měl jednoduchý filtr: http://www.customworks.cz/amplifiers/dc-filtr/

Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od Hunzek »

Nejspíše to bude tím trafem,jako by trošku hučí.Ale někdy mi jde i brum do beden a někdy né.Mám to tu celé nejaké zacarovane,asi elektrika kolísá nebo něco kolem toho. :(

hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od hidefan »

Zdravím. V mém případě jsem u XA 6200 odstranil problém s občasným brumem přitažením toroidního transformátoru. Demontoval jsem plechový kryt, a s "rozumem " jsem dutáhnul matici,kterou je přes středící
podložku uchycen transformátor k šasi zesilovače. Teď je ticho.

Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od Hunzek »

Dekuji za tip,teď musím jen počkat až skončí záruka :cry:

hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Xindak

Příspěvek od hidefan »

Ale tady bychom se měli bavit o jiných záležitostech, nejenom o tom jak odstranit brum.To snad v 21. století by měl být u těchto přístrojů vyřešený problém.U vintage elektroniky před 35-ti lety jsem s tím nikdy problém neměl.

vlado222

Re: Xindak

Příspěvek od vlado222 »

Keď ho máš ešte v záruke, tak ho choď za predajcom reklamovať. Nech Tvoj Xindak vyskúša vo svojom študiu či to robí, ak to bude robiť naďalej, tak nech Ti predvedie aj druhý či robí to isté. Proti občasnému brumu je naozaj účinný DC filter. No ten brum ktorý vychádza aj z repro sa mi nepáči. To nebude len rušivou DC v sieti.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hosti