SROLL

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.

SROLL

Odeslatod sonofstars v 02 led 2017 14:02

Konstruktér: Luděk Šroll
web: http://www.sroll.com/index.html
Facebook:
Poslechová místa: 1) Casea Hifi, s.r.o., Daniel VRÁNA, Nábřežní 1071/23,74101 Nový Jičín, http://www.casea.eu/
2) v Praze, autor tohoto vlákna a fanoušek dobrého díla Sroll (po domluvě emailem)

Posláním společnosti Sroll je pomáhat lidem uvědomovat si, že to nejdůležitější v životě je být šťastný. Mít radost ze života. Poslech hudby k životu patří a jak už řekl i Nietzsche: “Without music, life would be a mistake.”

Konstruktér přináší novou cestu světem posluchače Hifi a razí teorii, že hudba léčí a nejlepší je terapie čistým zvukem. Čistým bez jakéhokoliv přibarvení a tedy zkreslení od původní studiové nahrávky.
Testy u něj v dílně za více než deset let vývoje některých komponentů přinesly ovoce a v dnešních dnech si vůbec poprvé můžeme sáhnout na nevšední výsledek mnohaleté práce - čistý zvukový projev.

Produkty SROLL:

Zesilovače:
+ Sroll Lyric s vestavěným převodníkem (již se nevyrábí, ale lze jej občas najít mezi posluchači a koupit jako bazarový kus, stále hraje první ligu)
+ Sroll Rhythm
+ Sroll Rhythm MK2 (úplně nová modifikace vlajkové lodi Sroll)

Digitální převodník:
+ Sroll Epos

Kabely:
+ Sroll Purity (RCA, XLR)
+ Sroll Purity Oil (reprokabely)

Reprobedny Revell/SROLL Radical Tuning 2016:
+ Reproduktory Performa 3 F208 - Radical tuning by Sroll /// vyroben poze jedinný kus a jsou aktuálně k prodeji na: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -by-sroll/

Co říci k výrobkům SROLL více než zvládnete najít sami na webu? Asi jen nutno slyšet, slova zůstanou stranou. Velice podrobně vše analyzoval odborný recenzent Vlk z Hifi voice:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... sroll-epos

Od této recenze ze dne 3. 10. 2016 došlo k dalšímu posunu ve vývoji a vznikla nová kabelová řada Sroll Purity Kapton a Sroll Purity Power Cable.

Kabely:
+ Sroll Purity (RCA, XLR)
+ Sroll Purity Oil (reprokabely)
+ Sroll Purity Kapton (RCA, XLR, reprokabely) - série Kapton je vlajková loď RCA, XLR a reprokabelů Sroll
+ Sroll Purity USB Cable
+ Sroll Purity Power Cable (1,5m k přístrojům a 3m a více doporučeno před filtrované zásuvky, pračky a ostatní filtry sítě).
Naposledy upravil sonofstars dne 02 led 2017 14:26, celkově upraveno 1
sonofstars

Re: SROLL

Odeslatod sonofstars v 02 led 2017 14:24

Obrázek
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 02 led 2017 17:17

Jak jsem se vlastně dostal až sem - tedy k aparatuře z dílny Luďka Šrolla a následně k napsání poznatků z mé cestě hledání hi fi spokojenosti?

Začalo to poslechem tátova hifi systému těsně po revoluci. Svou vlastní "věž" jsem si koupil za první vydělané peníze v prodejně Sony.
To spráfné hifi mě však postihlo až s koupí níže uvedených mazlíků:

1) receiver Yamaha A1 a repro Wharfedale Dovedale 3, kabeláž od tkaniček po Kabelguru.
Dělalo to pěknej kravál a já byl spokojen. Když jsem začal alchymisticky zkoumat změny v zapojení přes Kabelguru dráty, pochopil jsem, že nejde o chyméru "kabely nemají na zvuk vliv" a začal se o hifi více zajímat. Tím jsem ovšem nevědomky začal své nekonečné putování. *headbang*

2) zesilovač Cambridge Audio 840av2, převodník Cambridge Audio DACMagicPlus
Zesilovač CA po tátovi nabízel mnohem přesvědčivější přednes hudby a obrovskou hloubku produkce a Yamaha šla z domu. K tomu prostě musel samozřejmě přijít i DAC, aby to pořádně hrálo, že? *taktone*

3) Námluvy u CASEA.
Tak jsme se pořádně s rodinou zaposlouchali a někdo přišel s myšlenkou, jestli by nestálo za to ty staré krámy trochu poladit. Dan Vrána z CASEA tuto myšlenku podpořil prohlédnutím přístrojů a konstatováním, že některé součástky jsou již téměř po smrti a vidí zde možnost optimalizace signálové cesty a vylazení zvuku.
Kompromisní řešení byly nahrazeny novou technologií a nekompromisním řešením značky CASEA. Zvukový přínos byl obrovský a oproti původnímu zesilovači a DAC nesrovnatelně lepší.
- výrobce CA použil levné čínské typy kondenzátorů (již byly po 4 letech nafouknuté k prasknutí) a ty jsme nahradili za podstatně kvalitnější typy firem Panasonic a Nichicon.
- upravena signálová cesta přes vstup XLR až k výstupu repro a přínos je jasně slyšitelný.
Celkové zklidnění produkce, hloubka a přesnost jednotlivých nástrojů. Celkově přinesla úprava do zesilovače a DAC více emocí. Prostě to hrálo najednou jinak, spousta starých CD jsem slyšel jakoby poprvé a v plné kráse. *hura*

4) Zase ty kabely
No a když už je to vše dokonalé, tak pojďme zase poladit ty kabely ne? *headbang* Obyčejný USB nahradil MIT USB a přidala se novinka pro mě nepochopitelná - šňůra do elektřiny Kabelguru Lapp. Ale posun byl zase jasně patrný.
Korunu tomu nasadil opět můj otec, jenž mi přenechal již nepoužívané kabely Rainbow od Noble Audio (přešel komplet ke Sroll). Nechápal jsem ho a hlavně těch peněz co to stálo. Myslel jsem, že se zbláznil. Zajímavé zjištění však pro mě bylo, že neslyším rozdíl mezi reprokabelem Kabelguru Venom a nově získaným NA Rainbow. *taktone*

5) Výměna reproduktorů za Mermaid Anchore
Když mě několik hifistů sdělilo, že musím být patrně hluchý, svedl jsem vše na 40 let staré repráky. Vyměnil jsem je tedy logicky za novější - za velmi dobře hrající Mermaid Anchore, které mě na výstavě Audio Video 2016 přesvědčili o tom, že přehrají téměř vše co do nich pustíte a není třeba se za výsledek stydět. Trefa - okamžitě byl slyžet rozdíl v reprokabelech a Venom šel dál do světa. Spolu s ním však navíc i Kabelguru XLR Ultra a ty nahradilo XLR Sroll Purity (tady se to asi začalo ubírat k mé budoucí cestě za světlem ze tmy). :lol:
Repro Mermaid byly úžasné, hrály skvěle. Oba kabely otevřely aparaturu novým možnostem, zvuk se vyčistil ve všech pásmech. XLR navíc přifoukly trochu prostoru.

6) Čas na Noble Audio
Pavlovi díky za trpělivost při našich rozhovorech a vyrobení síťové filtrační jednotky NA Sunrise a síťových kabelů Zephyr. Testoval jsem tyto komponenty s konkurenčním výrobcem kabelů a shodli jsme se na tom, že po zapojení filtru nastal velký skok kupředu, a s každým kabelem Zephyr i vyčištění projevu.
Všiml jsem si, že ta cesta je vážně nekonečná, neustále se něco mění, něco se zlepšuje a vyhlazuje, tu se to celé dosolí a tu zase dopepří. Hifi nemá logiku, zdálo se mi. Ale poslech byl úžasný. *headbang*

7) CASEA a SROLL
Násleoval velký zlom. Zapojil jsem zase jednou jedno malé dědictví po tátovi - reprokabel SROLL Purity Oil a změna byla úžasná. Popisoval jsem ji v tématickém vlákně (Sroll Purity). Něco mi říkalo, ať vše prodám a rozbiju prasátko a nechám si poskládat sestavu od Luďka Šrolla. Zprvu bláznivá myšlenka získala rychle obrysy a doma byla filtrace ProPower PT15, CASEA Cassiopeia, Sroll Epos USB DAC, komplet nejvyšší řada kabeláže Purity Kapton a síťové SROLL Purity Power Cables.
Popisovat již jednou popsané ve výše uvedené recenzi od pana Vlka z HiFi Voice asi nemá cenu. Sice mám jiné repro, trochu slabší zesilovač než je Sroll Rhythm (koncepce je však stejná), ale zase mám vyšší kabelovou řadu, no sumasumárum, pod recenzi HiFi Voice bych se mohl podepsat. Hraje to božsky, sametově, čistě, nikde to netahá, nehučí mi dříve dunící bass, středy a výšky se pročistily křišťálově - však netahají a ani necinkají. *bravo*

Dva na sobě nezávislí konstruktéři z českého rybníka hifi mi po jedné odborné konzultaci sdělili, že jsem se velice rychle dostal k velice kvalitní a úžasně hrající aparatuře. To mě potěšilo a jsem rád, že i konkurence dokáže pochválit "soupeři" jeho dílo. Věřím tedy, že mé osobní pocity nejsou jen subjektivní, ale mohou být, i díky názoru těch dvou známých "alchymistům a konstruktérům", objektivní.

Děkuji všem konstruktérům a firmám za jejich výrobky, které mě již několik let zpříjemňují relaxaci a vnášejí hudební emoce do mého obýváku.
*2thumbsup*
Nyní jsem spokojen. *2thumbsup*

Toto vlákno vzniklo pro sdílení informací, neslouží jako reklama a ani prodejní portál. Fandím dobrému hifi a pokud by se chtěl někdo slušně a objektivně přidat se zkušeností s touto značkou, či jen konzultovat něco na své cestě hledání, pak budu rád.
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 02 led 2017 17:31

Šťastnou cestu a hodně a pečlivě poslouchejte, nenechte si nic nikým namluvit. Vše je možné a nic není pravda *hura*
sonofstars

Odeslatod WaVe_99 v 02 led 2017 19:36

Diky za predstaveni :-) Treba bude nekdy prilezitost osobne pokecat... At to hraje :-)
WaVe_99

Odeslatod sonofstars v 02 led 2017 21:12

Facebookové stránky firmy Sroll naleznete ve vyhledávání pod názvem:

Sroll HiFi

Nebo odkaz:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100012671472848

Příjemnou zábavu
sonofstars

Odeslatod Kokoudelka v 03 led 2017 07:49

Krásně popsáno, ještě by to dokreslilo autentické foto :)
MacBook AIR, Audirvana Plus, Furutech GT2 PRO, OPPO HA-1, Harmonix Studio Master, HiFiMAN HE-1000
Kokoudelka

Odeslatod sonofstars v 03 led 2017 08:44

WaVe_99 píše:Diky za predstaveni :-) Treba bude nekdy prilezitost osobne pokecat... At to hraje :-)

Díky, rád Vás poznám, diskuze je vždy přínosná, dáme si čaj a něco poslechneme.
Hezký den
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 03 led 2017 11:18

sonofstars píše:
Zesilovače:
+ Sroll Lyric s vestavěným převodníkem (již se nevyrábí, ale lze jej občas najít mezi posluchači a koupit jako bazarový kus, stále hraje první ligu)
+ Sroll Rhythm
+ Sroll Rhythm MK2 (úplně nová modifikace vlajkové lodi Sroll).

Oprava výše uvedeného textu: Sroll Rhythm MK2 je zatím jen vývojový prototyp a není určen k prodeji. Za tuto desinformaci se omlouvám, při poslechu u pana Šrolla jsem si mylně myslel, že je to nový produkt SROLL.
sonofstars

Odeslatod Jiri v 03 led 2017 12:38

Včera jsem měl možnost slyšet přímé zvukové porovnání 2 Šroll zesilovačů: staršího Lyric proti novějšímu Rhythm (s polovičním výkonem než Lyric) a výsledek byl naprosto jasný ve prospěch modelu Rhythm takže je skvělé, že p.Šroll dokáže vyrábět model Rhythm (levnější case) za mnohem příznivější cenu než starší Lyric a přitom zvuková kvalita se ještě posunula dopředu. *thumbs up*
Audionet VIP G3 & EPS G2 -> Sroll Rhythm -> Vivid B1 (filtrace N.A. Sunrise)
Jiri

Odeslatod PavelDosko v 03 led 2017 15:48

fajn prispevky ... tys koupil toho Srolla podruhe ? Mysleljsem, zes to prodal...
PMA PA4 Big Brother, preamp Audio Research LS12,DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, filtrace Noble Audio, kabely SPaudio PC1 a LC1, Pangea AC9, iFi iUSBPower, iFi iPurifier 2, Foobar
PavelDosko

Odeslatod lubos v 03 led 2017 15:53

sonofstars píše:Aktualizace inzerátu.

Prodej repro Revell/Sroll tuning. Jinak vše výše uvedené se slzou v oku prodáno.
Přeji všem šťastným majitelům hodně krásných okamžiků u poslechu SROLL.

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -by-sroll/
lubos

Odeslatod sekal v 03 led 2017 16:34

Také mě ty (některé) informace od Sonofstarse připadají trochu chaotické. On zřejmě (souběžně) vlastnil dva aparáty, přičemž ten dražší nedávno prodal. Jeho stávající sestava by snad měla být CASEA Cassiopeia a Mermaid Anchore. Vzhledem k výše zmíněnému prodeji komponentů zn. Sroll, nedlouho po jejich koupi, je ovšem propagační obsah tohoto vlákna poněkud úsměvný.:)
sekal

Odeslatod kychtax v 03 led 2017 17:19

Nevite nahodou jestli Sroll planuje ucast na letosni AV Show v Praze? Zasel bych ho tam rad poslechnout, kdyz ho vsichni tak chvali.
Sroll a Orchestra instruments mne teda zajimaji konkretneji :)
..Ještě tomu hifi moc nerozumím :-)
kychtax

Odeslatod sonofstars v 03 led 2017 18:21

PavelDosko píše:fajn prispevky ... tys koupil toho Srolla podruhe ? Mysleljsem, zes to prodal...

To jsem prodal tátovu sestavu. Měl jako jedinný v ČR komplet aparaturu od SROLL (tu z výstavy Audio Video Show 2016 a pak dále laděnou LŠ. K dnešnímu dní mu zůstaly už jen ty Revelly. Bylo to z rodinných důvodů. Pevně věřím, že se zase k Hi-Fi vrátí a LŠ mu sestaví novou poslechovku.
Bedny bych si koupil nejraději také - jsou úžasné, ale 340tis na ně fakt nemám.

Táta řídí 3 firmy a stará se o chod rodiny, nemá moc času rozprodávat audio, pomohl jsem mu to celé zorganizovat a prodat dalším hifistům. Nechal jsem si jen tu jeho pračku PP PT15.

Já mám tedy svoji aparaturu viz foto níže
sonofstars

Odeslatod PavelDosko v 03 led 2017 18:32

ahaa, tak at ti to hraje ke spokojenosti
PMA PA4 Big Brother, preamp Audio Research LS12,DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, filtrace Noble Audio, kabely SPaudio PC1 a LC1, Pangea AC9, iFi iUSBPower, iFi iPurifier 2, Foobar
PavelDosko

Odeslatod sonofstars v 03 led 2017 18:37

kychtax píše:Nevite nahodou jestli Sroll planuje ucast na letosni AV Show v Praze? Zasel bych ho tam rad poslechnout, kdyz ho vsichni tak chvali.
Sroll a Orchestra instruments mne teda zajimaji konkretneji :)

Ano dle programu AV Shov je Sroll již přihlášen. Těším se, zda-li nám představí něco nového, či vylepšeného (MK2?). Uvidíme *2thumbsup*
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 03 led 2017 18:56

Pro zájemce přidávám i odkaz na foto mojí sestavy na Facebook Sroll HiFi.
001_komplet aparatura
002_detail
003_kabeláž Sroll

https://www.facebook.com/profile.php?id ... 848&type=3
sonofstars

Odeslatod Ondem v 13 led 2017 20:16

Mám teraz za sebou niekoľko týžďnov testovania rôznych repro káblov.Na zosilovacej zostave BMC audio som mal k monoblokom kábel Nordost frey biwi,myslel som,že je to konečná..Ďalšie testované boli Sroll purity kapton,Crystal cable ultra.

1.porovnanie Frey Vs.Sroll:
Používam testovacie CD Dali..,najviac napočuvanú mám 13 skladbu Boubacar Treore,pri zapojení Sroll purity sa priestor rozšíril,vystúpila druhá gitara a nemohol som pochopiť ten neuveriteľný rozdiel..Sroll prehral kabel 2xdrahší aspoň o dve triedy!!!
2.porovnanie Šroll Vs.Crystal cable ultra:
Niekoľko dní som počúval na CC ultra a zdal sa mi čistý,detailný a rýchly,pozabudol som na Srolla a skoro som jo objednal u predajcu..Naštastie dnes som ho prehodil za Sroll a teraz už som 100%rozhodnutý!
Sroll purity kapton prehral aj 3xdrahší kabel CC ultra!Cc ultra je oproti Sroll oveľa tenší,robí zdanie jemnosti a detailnosti a vzdusnosti,opak je pravdou!Sroll je objemnejsí,nástroje majú krásny dozvuk a objem,priestor je pevne definovaný,basa a gitara má krásny plný dozvuk v nastroji,bubon má dozvuk na membráne..
Sroll purity kapton mal dokonca dĺžkovú nevýhodu proti Frey,aj tak ho po prvých notách prehral na celej čiare.

Chcem poďakovať majstrovi Srollovi za zapožičanie a verím v skorý príchod už objednanej kabeláže.
Rovnako ďakujem za zapožičanie CC ultra pánovi Kohútovi(signálová kabeláž piccolo je súčasťou setu)
Ondem

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 09:06

Zdravím Ondem, děkuji za příspěvek na toto vlákno. Jsem rád, že se již našel další tester a nový uživatel Sroll Purity Kapton a podělil se s námi o své dojmy. *2thumbsup*
Když jsem je slyšel poprvé u táty, tak jsem byl také unešen, ale měl jsem Sroll Purity Oil a tak jsem byl již v poměru cena a výkon spokojen.
Pak jsem byl přesvědčen, že to musím zkusit na své trochu slabší aparatuře (neměl jsem Sroll Rhythm ale Casea Cassiopeia, také jiné repro Revell/Sroll vs moje Mermaid) co to udělá.

No a výsledek byl velice podobný jako u Ondem. Kabely Sroll Purity Kapton repro i RCA jsou úžasným a jednoznačně přínosným komponentem v mojí sestavě.
A jestli přehrál na tvé aparatuře i 3x dražší kabel konkurenčního výrobce - tak to klobou dolu pane Šrolle *2thumbsup* dobrá práce.

PS: vyzkoušej ještě síťové kabely Sroll Purity Power Cable. Troufám si tvrdit, že by Tě mohly potěšit stejně v rámci poslechu na Tvé aparatuře.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Naposledy upravil sonofstars dne 14 led 2017 09:24, celkově upraveno 1
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 14 led 2017 09:22

sonofstars

Odeslatod NA v 14 led 2017 12:01

Musel to být velký zážitek, když Tě donutil se zde zaregistrovat a podělit se o něj.
Z vlastní zkušenosti vím, že není ideální dělat kategorické závěry po testu na jedné skladbě, je potřeba vyzkoušet více různých nahrávek.

Bylo by dobré upřesnit ceny testovaných kabelů, nějak nesedí ty cenové násobky

Sroll Purity Capton -60.000,- za 2m set (cena z kuloárů, oficiálně kabel nikde není prezentován, ani na stránce výrobce)
NORDOST FREY 2 - 73.000,- za 2m set (cena z ceníku oficiálního prodejce)
Crystal cable Ultra -147.000,- za 2m set (cena z ceníku oficiálního prodejce)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio-Sunrise, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio-Waterfall
NA
Konstruktér - Noble Audio

Odeslatod LawIAR v 14 led 2017 13:19

Keď čítam všetky tie prívlastky zvuku, ktoré dokáže testovací subjekt rozpoznať zo zmeny pasívneho prvku v reťazci, vždy ma naplní pocit istej mystérie, čo musí zažívať pri testovaní reprosústav.

Škoda, že sa tuná neobjavujú obdobné recenzie o rôznych reproduktoroch v takej frekvencii ako o kabeláži. Každopádne neviem sa dočkať na koniec marca a Srolla v Prahe, keď to tu tak všetko čítam.
Hudba je našou láskou a zvuk sexom. A čím je uspokojujúcejší, tým nás to viac baví.
LawIAR

Odeslatod lachim v 15 led 2017 07:39

ondem
s tím testováním kabelů je to ošemetné. zrádné.
časem vyměníš zesilovač/ zdroj zvuku/ bedny a rázem bude dnes nejhorší kabel "hrát" zase nejlépe.
(ale věřím ti, že u tebe "hraje" srollí kabel lépe než n.frey)
jen...osobně bych netestoval na ničem jiném než na prověřených nahrávkách klasické hudby.
na testovacích plackách rockové hudby toho moc nepoznáš.
chce to klasiku. nejlépe na sacd nebo alespoň kvalitní lossless!
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra
lachim

Odeslatod sonofstars v 15 led 2017 09:09

lachim: časem vyměníš zesilovač/ zdroj zvuku/ bedny a rázem bude dnes nejhorší kabel "hrát" zase nejlépe.

Tohle by se mělo taky tesat do kamene. To je pravda.

Doplnil bych, že to z mé vlastní zkušenosti bývá patrné u všech komponentů sestavy.
Vyměníš jeden a jsi kolikrát zase na začátku, nespokojený, audiofilie neurosa rozjeta naplno. Jak to, že to u Petra hraje tak skvěle a u Pavla ne.
Proto ti zkušenější testují vše rovnou u sebe doma a ladí si aparaturu přímo v obýváku. Mě to však nedávno dovedlo k zprvu kacířské myšlence "prodat vše a začít od začátku".
Nakonec toho nelituji, u mě doma se to naštěstí povedlo.
sonofstars

Odeslatod kychtax v 19 led 2017 08:13

Nevite jake USB rozhrani pouziva ten sroll epos? DA cast je proprietarni reseni Srolla? Nikde jsem to nenasel..Diky.
kychtax

Odeslatod kychtax v 20 led 2017 10:34

Je to jednoduché, mělo by stačit se mrknout na název USB zařízení pod LInux/Windows. Tedy nikdo ho nevlastníte, hadám..
Tipuji, že tam bude starší modifikovaný XMOS, jako u pana Vrány. Ale to jen hádám ..

Zajímá mne to, protože jsem si s rozhraními trochu hrál u svého DAC. "Testoval" jsem 4 různá USB rozhraní.
A osobně si myslím, že je USB modul/rozhraní úzkým hrdlem digitální USB řetězce. Rozhodně citlivější místo než např. hojně diskutované USB kabely..
kychtax

Odeslatod PítrsPraha v 20 led 2017 10:42

Nechtělo by se ti to trochu rozepsat do separátního vlákna?
Myslím, že je to zajímavé a smysluplné téma.
NAD C525 BEE + Casea Sirius 3 / Foobar2000 / Tidal HiFi
AudioQuest MacKenzie / Kabelguru USB
Parasound Halo Integrated
Vincent Premium Bi-wire
Focal Electra 926
JBL LS 120P
PítrsPraha

Odeslatod LawIAR v 20 led 2017 13:31

kychtax píše:A osobně si myslím, že je USB modul/rozhraní úzkým hrdlem digitální USB řetězce. Rozhodně citlivější místo než např. hojně diskutované USB kabely..

Jop, na tom niečo je a presne na to ma upozornil kamarát, keď som ho zoznamoval s vláknom o tých USB kábloch a ich vplyve na zvuk. :D
Hudba je našou láskou a zvuk sexom. A čím je uspokojujúcejší, tým nás to viac baví.
LawIAR

Odeslatod sonofstars v 20 led 2017 15:03

kychtax píše:Nevite jake USB rozhrani pouziva ten sroll epos? DA cast je proprietarni reseni Srolla? Nikde jsem to nenasel..Diky.

Ahoj koukám Ti na to, ale nevím, zda-li jsem našel co potřebuješ. Mám MAC.
Název USB:EPOS
ID produktu: 0x3084
ID dodavatele: 0x20b1
Verze:6.f2
Rychlost: Až 480Mb/s
Výrobce:Sroll
ID umístění:0x14100000 / 2
Dostupný proud (mA): 500
Požadovaný (mA): 500
Přídavný pracovní (mA): 0

Pokud to není ono, budu hledat dál.
sonofstars

Odeslatod sonofstars v 20 led 2017 17:35

Od příštího týdne poslech možný snad už i s dořešeným zdrojem zvukového signálu:
1) zrušení HDD to MacBook to Sroll Epos
2) instalace minipočítače Intel NUC 5i3RYK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
sonofstars

Odeslatod WaVe_99 v 21 led 2017 00:55

kychtax píše:Je to jednoduché, mělo by stačit se mrknout na název USB zařízení pod LInux/Windows. Tedy nikdo ho nevlastníte, hadám..
Tipuji, že tam bude starší modifikovaný XMOS, jako u pana Vrány. Ale to jen hádám ..

Zajímá mne to, protože jsem si s rozhraními trochu hrál u svého DAC. "Testoval" jsem 4 různá USB rozhraní.
A osobně si myslím, že je USB modul/rozhraní úzkým hrdlem digitální USB řetězce. Rozhodně citlivější místo než např. hojně diskutované USB kabely..

media ~ # aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: U20 [Muse DAC U2.0], device 0: USB Audio [USB Audio]
Subdevices: 0/1
Subdevice #0: subdevice #0

Co si pamatuju, je tam XMOS, verzi a reseni nevim...
WaVe_99

Odeslatod kychtax v 21 led 2017 18:59

Dnes jsem mel moznost poslechnout si v klidu Srolla.
Byl na to cca pulden a i cas na ruzne testovani.. .
Diky ;-)
kychtax

Odeslatod sonofstars v včera, 17:48

Neni zač Davide, rád jsem si s Tebou popovídal a poslechli jsme pár pěkných melodií. Pokud se Ti to nějak časem rozleží v hlavě, klidně se poděl na tomto vlákně v pár větách jak na tebe Sroll/Casea působí a jak to hrálo.
Po půl dni poslechu a lehkého testování to samozřejmě lze brát jen jako seznámení se s produkty či ochutnávku poslechu. *palec*
sonofstars

Zpět na Prodejci a poslechová studia