Akustické úpravy v obýváku

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
boxer

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od boxer »

A já bych ta slova "tak trocha" vyměnil za "velmi ".

Jechino
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2012 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od Jechino »

To Drvoštep:
Jak bych to vyřešil já? Já bych to neřešil. Pokud bude někdo stavět studio, kde opravdu pujde o kvalitní poslech hudby pak ano, ale v panelákovém bytě řešit nějaké EXTREMNÍ akustické úpravy navíc v místnosti, která je sdílena pro normální život rodiny mi přijde zbytečně. Co chce na takovém kousku místnosti majitel řešit??

Čiší ze mně nedůvěra a pohrdání? Ne, jen mi to přišlo v tomto případě dle fotek opravdu úsměvné.

Omlouvám se všem AUDIO fajnšmekrům, kterých jsem se svým příspěvkem dotknul, jsem jen obyčejný amater, který nevlastní hihi komponenty za desetitisíce a který bohužel žije asi jako jediný v panelákovém bytě.

boxer

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od boxer »

jsem jen obyčejný amater, který nevlastní hihi komponenty za desetitisíce a který bohužel žije asi jako jediný v panelákovém bytě.

Než něco takovýho vypustíš, tak si někam do toho paneláku k někomu, kdo má to ...hihi vychytaný i akusticky,bež poslechnout a pak suď.

Už jen to, že napíšeš, že budeš mít otevřené balkonové dveře při poslechu, dost napovídá.

Ale je to tvůj problém.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

OK,ode mě omluva přijata.To kde bydlíš ,jestli v baráku nebo v rod.domě nic neřeší.Myslím si že svoji poslechovku (mimo obývací místnost) má zde jen malé procento členů.Když budeš číst v sekci akustika,zdejší členové, tak najdeš mnoho příspěvků kde se řeší kompromisy pro poslech a úpravu obýv.pokoje, aby se jak se říká vlk nažral a koza zůstala celá.Lidé většinou uzavírají svazky a manželství z důvodu -naladěno na stejnou notu.Takže většinou se dohodnou.A to jestli vlastníš aparáty za x tisíc moc neřeš.Vždy jde o radost z hudby.

xronos
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2011 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od xronos »

Zdravím všechny,

dlouho jsem neodpovídal (což je osuda, vzhledem k tomu, že jsem vlákno založil), tak to rychle napravím.

Pro začátek jedna pozitivní zpráva: první úprava v podobě koberce je hotová ... a musím říct, že mě hodně překvapilo jak velký vliv to má. Čekal jsem pouze to, že se sjednotí výšky anebudou tak "drnčet".
Ale ony se nějak i zvýraznily basy. Čím to je? (Moje laické vysvětlení je, že uklidněním výšek se ucho může na basy více soustředit ... )

xronos
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2011 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od xronos »

lubin píše:Osobně největší průšvih spatřuji v postavení beden....není možné je postavit tak, aby za sebou měly ten balkon?? Ano, je to velice tvrdý zákrok a mnohdy těžko obhajitelný, troufám si ale tvrdit, že nyní máš značně porušenou symetrii poslechu a přicházíš tak o prostor v nahrávkách, nehledě na to, že tímto zákrokem eliminuješ mnoho problémů v basové části spektra....jinak celé vlákno jsem nečetl, píšu, co mě napadlo při pohledu na foto a samozřejmě z vlastních zkušeností....
vím vím :)
nicméně by to nešlo ... televizi proti oknu bych si určitě nedal a při cestě na terasu bychom se zamotali do těch repro anakond.

jouda

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od jouda »

Na anakondy je reseni v podobe Crystal Cable. Takove vlasce neni skoro videt - manzelky kvituji s povdekem *2thumbsup* Behem plesove sezony lze odpojit a 0,5m interconnect pouzit jako nahrdelnik :D

xronos
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2011 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od xronos »

:D :D :D
Ale ja stejne anakondy resit nechci ... me se hrozne libi (mozna zvrhlej vkus, ale ani manzelka nic nenamita)
To me mnohem vic stvou ethernet kabliky nebo prodluzovacky apod.

xronos
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2011 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustické úpravy v obýváku

Příspěvek od xronos »

Zdravím,

nejprve bych Všem chtěl popřát do nového roku 2013 pevné zdraví (a nervy) :)

Mám otázečku stran závěsů ... resp. materiálu. Po jakých látkách se máme podívat?
Aby to už mělo nějaký vliv na zlepšení akustiky a zároveň se dalo vybrat z vícero vzorů (prosím, vynechte příspěvky typu "Zeptej se oponáře v N.D." )

Xronos

PS: zrovna si čtu vlákno o digi-zesilovačích ... proto jsem připsal do přání i ty nervy *sunglases*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host