Pravidla

Na HIFInázorech prosím dodržujte tato pravidla, ať se tu všichni cítíme dobře

Pravidla

Odeslatod pipis v 18 dub 2008 12:46

Vítáme Vás na našem diskuzním fóru o hifi. Velmi se těšíme na vzájemnou výměnu názorů, zkušeností a doufáme, že tímto budeme alespoň trochu nápomocni ke vzniku řady nových virtuálních, nebo lépe osobních přátelství.

Aby vše dobře a spravedlivě fungovalo, je potřeba ihned na začátku formulovat jasná, srozumitelná pravidla diskuse a řídit se jimi. Jen tak má diskuse smysl a bude probíhat kultivovaně.

Podmínkou registrace nového člena je přijmutí těchto pravidel a jejich řádné dodržování. V případě porušení pravidel Vás moderátor upozorní zprávou, při opakovaném porušování si vyhrazujeme právo tyto příspěvky zrušit. Při důrazném porušování pravidel budeme nekompromisně nuceni tohoto člena z naší diskuze vyloučit. Nebude zároveň umožněna nová registrace člena pod jiným loginem.

Diskuse jsou moderované a to v zájmu udržení patřičných mezí slušnosti a přehlednosti. Moderátor může vymazat nevhodné příspěvky porušující
pravidla diskuze a případně zablokovat přístup k aktivní diskuzi členům porušujícím pravidla.

Registrace je u nás povinná. Čím dříve se registrujete, tím větší budete mít šanci, že vaše uživatelské jméno bude "volné".

Pravidla a podmínky využívání diskusního fóra:

Řídíme se Netiketou, tj. sbírkou pravidel a zásad, která by se měla dodržovat v internetovém světě (zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa).

Pravidla:

1. Nezapomínejte, že na druhém konci jsou lidé a ne počítač. To, co napíšete do počítače, byste možná dotyčnému nikdy neřekli do očí.
2. Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu.
3. Zjistěte si taktně, s kým mluvíte. Internet je přístupný lidem z celého světa, a v každé zemi platí jiná morálka. Co je dovolené na americkém chatu, nemusí být dovolené na arabském, a to platí o všech podobných skupinách. Politika, náboženství a podobné problémy by proto měly být diskutovány s maximálním taktem a v mezích slušnosti.
4. Berte ohled na druhé. Ne každý má tak dobré internetové připojení jako vy. Někteří se připojují z domu přes vytáčené připojení a draze za to platí. Neposílejte proto zbytečně velké e-mailové zprávy a posíláte-li přílohy, komprimujte je. Při posílání velkých obrázků např. na diskusní server využívejte funkci náhledu obrázku..
5. Je vhodné psát s diakritikou. Vyvarujete se tak nedorozumění. Nekomolíte rodnou řeč. Pokud jste u nějakého důvodu nuceni psát bez diakritiky, snažte se používat správný pravopis. Nebuďte grobián, nezveřejňujte nepravdivé, nebo i pravdivé, ale choulostivé informace.
6. Pomáhejte v diskuzích. Pokud má někdo v diskuzi nějaký problém, odpovězte mu, pokud znáte odpověď. Někdo jiný zase pomůže vám. Platí zásada: „Napřed poslouchej, pak piš.“
7. Respektujte soukromí jiných. Pokud vám omylem přišla zpráva, která vám nepatří, je vhodné ji smazat a taktně upozornit odesilatele na jeho chybu.
8. Nezneužívejte svou moc či své vědomosti. Pokud jste správce serveru, máte sice přístup k poště ostatních, ale nemusíte ji neustále kontrolovat jenom tak z nudy, a pokud umíte hackovat, nemusíte to pořád zkoušet.
9. Odpouštějte ostatním chyby. I vy je děláte. Nevysmívejte se jim a nenadávejte za ně.
10. Nešiřte hoaxy. Zahlcují internet. Pokud vám přijde hoax, zdvořile upozorněte jeho odesilatele, že takové jednání je nevhodné.
11. Nerozesílejte spam a reklamu.
12. Neporušujte autorská práva.
13. Nezakládejte pro jednu osobu více uživatelských účtů, v případě zjištění udělíme nekompromisně BAN.

Velmi důrazně prosíme do fóra nevkládejte:
- diskuzi o politice - jsme fórum o hi-fi a poslechu hudby
- je nepřípustné do podpisu v profilu uživatele vkládat urážlivé vzkazy a vulgarity k ostatním uživatelům i k sobě na fóru
- příspěvky nabízející/poptávající kradenou hudbu a SW
- příspěvky popichující, napadající či urážející ostatní členy diskuze, povyšující se a sprosté příspěvky, nadávky apod.
- příspěvky reklamního charakteru, pro nabídky ke koupi a prodeji slouží rubrika PRODÁM A KOUPÍM, nebo vlákno daného prodejce/studia v sekci Prodejci a poslechová studia, pro jiné nabídky obchodního charakteru prosíme kontaktujte jiného uživatele soukromě emailem, SZ apod.
- příspěvky odporující právnímu řádu ČR
- spam
- osobní absolutní pravdy. Prosím, nechte bez emocí vyjádřit i druhé, třeba s opačným názorem na věc.
- do podpisu v profilu uživatele nevkládejte kombinaci úmyslně vytvořeného komentáře za účelem vyvolání hádky (trolling)

Tyto závadné příspěvky budeme nuceni mazat a jejich tvůrce varovat před zrušením nebo dočasném zablokování uživatelského účtu.

Všeobecná doporučení pro přehledný zdroj informací na fóru:

- pro lepší orientaci zejm. nových uživatelů jsou oficiální prodejci a konstruktéři na fóru označeni. Věříme, že toto zvýšuje prestiž prodejců, konstruktérů a v neposlední řadě to pomůže v orientaci zájemcům o koupi či případný technický dotaz.
- pokud máte zájem, založte nové vlákno o věci, která Vás zajímá. Prosíme zařaďte do správné rubriky a použijte prosím co možná nejvýstižnější titulek nadpisu. Pomůže to orientaci ostatním a při vyhledávání ve vláknech. V případě zavádějícího názvu vlákna máme právo název upravit pro vyšší přehlednost.
- pokud Vás uprostřed tématu napadne něco mimo toto vlákno, prosím založte nový odkaz. Je to v zájmu nás všech. Příspěvky patřící do jiné kategorie budeme popř. přesouvat.
- prosíme o věcné příspěvky, pokud možno bez emocí, jde nám všem přece o radost z poslechu hudby a o navázání přátelství, o nic jiného.

Děkujeme za pochopení a akceptování těchto pravidel a pokud máte jakékoliv připomínky, doporučení, dotazy nebo problémy , neváhejte nás kontaktovat.
Uživatelský avatar
pipis
Administrátor
 
Příspěvky: 1563
Registrován: 16 dub 2008 20:14

Re: Pravidla

Odeslatod ron v 08 čer 2013 03:03

Komerčný sektor a pravidlá pre vkladanie inzercie predajcami

Tieto pravidlá platia pre všetkých členov z komerčnej sféry, či členov užívajúcich fórum k propagácii vlastných produktov a služieb. Opakované porušenie týchto pravidiel môže viesť k pozastaveniu/ukončeniu členstva či odstráneniu príspevkov.

- Regulérne fóra sú nekomerčné a nemali by obsahovať reklamu, príspevky komerčného charakteru či propagáciu/presadzovanie vlastných výrobkov, služieb alebo tovaru. Tie patria do príslušného threadu v sekcii Prodejci a Posluchová studia.
- Výrobcovia (týka sa hlavne konštruktérov) môžu zakladať témy v regulérnych fórach týkajúce sa teórie, prvotného dizajnu či vývoja svojich produktov. V prípade že takýto produkt začne byť komerčne dostupný, topic musí pokračovať v príslušnej komerčnej sekcii.
- Komerčným členom je samozrejme dovolené prispievať do regulérnych fór, vrátane diskusií o vlastných produktoch a ich dizajne, ale propagácia produktov nie je dovolená.
- Nie je povolené používať komerčné logo v príspevkoch alebo v avatare.

- Sekcia Komerční nabídky je k dispozícii každému predajcovi, a je určená k zverejňovaniu komerčných ponúk, výpredajov, 2nd hand tovaru, všeobecne inzerátov ktoré sa inak nehodia do sekcie Prodám.
- Komerční predajcovia môžu naďalej využívať sekciu Prodám výlučne v prípade súkromého predaja.

- Členom nie je dovolené presadzovať na fóre akékoľvek komerčné aktivity na ktorých sú osobne zainteresovaní. V podpise sú dovolené len odkazy na nekomerčné stránky (toto pravidlo sa týka všetkých členov).
ron
 


Zpět na Pravidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník