HBO HD (skylink)

Hudební filmy, záznamy koncertů na DVD atd., prostě hudba s obrazem
Odpovědět
hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

HBO HD (skylink)

Příspěvek od hi-fi calvus »

Protože i zde se najde dost příznivců KINA (nejen sterea) tak jsem si dovolil na tento kanál upozornit.
Momentálně má skylink akci, která probíhá do konce května, která vám spustí tento kanál na 30dnů (nyní už méně) stačí poslat sms za 7,-kč a během dvou sekund (v mém případě), vám HBO HD už hraje, tedy pochopitelně pokud máte HD přijimač.
Byl jsem na to moc zvědavý už nějaký ten měsíc, co jsem o tom slyšel, hlavně na parabole kde taky chodím.
Nyní nám to hraje už asi 14 dnů a jsem z toho kanálu unesený, téměř vůbec se jim to neseká (zatím jsem zaznamenal sekání pouze u filmu : Líbáš jako bůh)a hlavně, co se týče zvuku, tak stále DOLBY DIGITAL a funguje bez výpadků a podle mě, hodně slušný, srovnatelný s originálem z DVD, tedy žádná deka.
Pro mě konečně kanál, který potěší v kvalitě jakou si už dlouho představuji. Takže to vypadá, že s půjčovnami definitívně končím a budu si platit tohle.
Pokud bude kvalita obrazu a zvuku alespoň taková jaká je nyní, není co řešit. Dosud jsem občas měl možnost vyzkoušet si klasické HBO kde když už začli používat DD, tak to stálo i tak za prd, protože se to sekalo nehorázně a dost to vůbec vypadávalo, obraz klasický vyblitý ostatně jako každý SD. Teď to vypadá konečně na extraligu, takže uvidíme. Pokud máte někdo jiné poznatky, sem s nima.
Ještě jsem vyzkoušel i balíček HD kanálu, který byl bohužel jen na deset dní, takže od včera už mi to vypli, ale taky dost dobrý, hodně se mi líbil FILMBOX HD (taky skvělý ostrý obraz z HD rozlišením) a zvukem taky DD. Ani zde jsem nezaznamenal výpadky jak obrazu tak zvuku. Dále tam byla BRAVA HDTV (vynikající kvalita ale pro mě kanál zcela na ho...) Dále History HD, dost dobré! Myslím kanálem, u kvality spíše hraje roli o jaké jde programy, ale že jde o HD jde poznat téměř vždy. Pak tam byl ještě jeden kanál bez cz dabingu a bohužel i bez cz tit. takže zatím o ničem a eorosport HD a nova sport HD, k tomu není co dodávat. Včera jsem pustil ještě za dalších sedm kaček sms-kou ještě balíček multi, tady sice hodně kanálu ale všechno dinosauří SD šit mazanice prostě o ničem.
Ještě k tématu HBO HD, dost dobré taky proto, že mám už přes PVR ready HDD na USB takže v noci a když nejsme doma nahrávám na disk a pak pouštím kdy se mi za chce, takže paráda, už jsem vyšpekuloval i jak to budu dělat do budoucna, nebudu to platit každý měsíc ale zaplatím na měsíc a budu nahrávat a koukat a za ten měsíc toho nahraju určitě dost, protože už teď tam mám asi 15 filmů, pak, až mi jak to říct, dojdou filmy znovu aktivuji (zaplatím těch 285,-kč) a tak pořád dokola. takže se ušetří určitě alespoň třetina měsícu v roce, možná trochu více, tím snížim náklady ještě o něco.
Škoda že v nabídce za 325,- se CINEMAXem nemají zatím i ten cinemax v HD, to by zase byl kanál navíc.
Závěrem: Jen mi tady nevnucujte stahování filmů z netu, protože tohle u mě nehrozí ze snad tisíce důvodů a nejde zde už jen o kvalitu, protože dávno vím, že už i z netu se dají tahat věci v HD, jenže než ztrácet čas a nemalé peníze touhle cestou, navíc se potýkat se zákony které budou čím dál tvrdší je mnohem snažší a určitě i levnější cesta satelitní a legální, navíc po tom co teď vidím a slyším na HBO HD si rád tuhle službu zaplatím a je to navíc pohodlnější a legálnější, respektive naprosto legální. *thumbs up*

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od AM »

ono to pujde aktivovat do konce mesice a porad to bude od data aktivace tech 30 dni ;) jaky mas sat. receiver ? jinak na filmbox hd pousti prakticky porad dokola stejne filmy, na hbo to obmenujou zhruba co mesic, ale v danem mesici taky porad melou stejne filmy. ja mam kartu skylink i cslink, maji rozdilne extra programy v cestine, tak se vzajemne doplnuji.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od hi-fi calvus »

Sat přijimač TOPFIELD 7700HSCI s funkcí PVR ready, kterou již využívám. Koupil jsem 320GB HDD a paráda.
Jelikož je to jeden z prvních přístrojů, co podporoval pvr ready, takže této úžasné funkce průkopník, tak má mouchy, ale už jsem je úspěšně vyřešil, tedy maximálně jak to šlo. Jinak ten přijimač má vynikajicí češtinu, EPG apd. samozřejmě taky obraz, navíc jako jeden z mála má rozměry klasického hifi komponentů a dělá se jak černý tak stříbro. Musel jsem ale přepsat firmware, byly tam malé chyby, už jej máme přes rok. Taky jsem nedávno kupoval druhý modul pro kartu czechlink, kterou taky mám ale dopadlo to tak že jsem nakonec dostal zpátky peníze a ty použil jinde, teď zase čekám na to, až na ten modul přijde řada, každopádně skylink je mnohem lepší co do nabídky, takže tak, ale fakt nejlepší varianta je mít oboje, k čemuž mi chybí pouze ten druhý modul. Topfield samozřejmě podpoří oboje v budoucnu, má dva vstupy pro ty moduly, takže jeden zatím volný. Po tom přepsání firmwaru si nemůžu na nic stěžovat, k samtné dokonalosti mu chybí pouze naprostá dokonalost funkce pvr-ready, ale i s tím se dá bojovat, kdyby náhodou někdo řešil tyhle problémy, tak se mohu v budoucnu rozepsat. Jinak to HBO HD má každé pondělí premiéru a jinak ty filmy hrajou dokola vícekrát za měsíc, tak alespoň člověk nemusí kupovat každý měsíc ale stačí kupovat třeba co druhý :D Takto na to půjdu já.
Ještě ke skylinku, používá nejvyšší datové toky z astry, narozdíl od třeba UPC které ty programy downskeluje protože má nasmlouvané lepší ceny, platí si totiž nižší bitrate, ale zákazníkům to pochopitelně neřekne a ani neslevní, proto se pak chudáci diví, když jsou u kolegy se stejnou televizí a koukají jako pitomí, rozdíl totiž je v tom, že ten s tím hezčím obrazem fará přes skylink kdežto ten z UPC si stěžuje. Stejné mají akorát loga na zobrazovači (např. CTHD) :D

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od AM »

mam taky topfiledy verzi s hdd 7710 i tvou 7700 s usbeckem a nahravanim na extrerni hdd. jaky byl problem ve firmwaru ? me se treba pri naprogramovani vubec nic nenahraje, az kdyz vyndam a znova zapojim flashdisk. dela to vetsinou pokud tam dam prazdny flashdisk. kdyz si necham po vlozeni zobrazit prazdny obsah, tak se pak vetsinou chytne. co me ale stve je, ze neposila pres optiku zkonvertovany pcm, ale porad jen dolby digital, ikdyz si v menu nastavim, aby neposilal bitstream, ale pcm. schvalne si to zkus u hbo hd, ktere pojede urcite DD 5.1

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Mám Humax Icord a v úterý mi skončilo měsíční zapůjčení HBO HD. Nejsem filmový maniak, ale proč nevyužít měsíc filmů zadara. Pokoukal jsem asi tak 5 filmů a něco si i nahrál. S kvalitou obrazu jsem spokojen. Rozhodně lepší než SD, o tom není třeba pochybovat. Dle mého se vyplatí sledovat programovou nabídku a občas zakoupit měsíční přístup. To dle mého stačí. Pokud je v záloze dostatek místa na disku, opravdu stačí ten měsíc. Podívám-li se na jiné HD stanice, např. si nahrávám nově do HD převedené Hříšné lidi na ČT. *thumbs up* Je to klasika a černobílý materiál vám dá nahlédnout i na kvalitu vašeho tv systému.

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od MilanTuma »

Pánové nezlobte se na mě, ale HBO HD je jen podvod co se týče kvality obrazu. Pusťte si blue ray a pak poznáte jak vypadá to pravé full HD. Nejlépe na plazmě či projektoru, to je ta správná liga spolu s blue ray playerem. Satelitní vysílání se šidí na kvalitě obrazu právě kvůli datovému toku, aby na jeden placený satelitní transpondér umístili co nejvíce programů a měli tak velkou programovou nabídku. To, že kvalita jde do kytek je jim už jedno. Obraz je sice "ostrý" a bez šumu, ale chybí berevná "pestrost" a kontrast.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od AM »

kontrastni a ostre to je podle me dostatecne, zalezi na tom, kdo to provozuje a kolik ma maximalni bitrate, pri nizsim bitratu je to celkove rozmazanejsi, viz slavne hd od o2tv, ktere je rozmazlejsi nez kvalitni analog. nejvetsi rozdil je v tom, ze se to pousti v prokladanem 1080i, coz jsou pulsnimky. takze to ma pak polovicni horizontalni rozliseni oproti bd, kde jsou plne pulsnimky 1080p. na co jsem hlavne zvedavy je 3d vysilani, ktere se uz na satu zaclo rozbihat, nez ho dozenou 3d bd, tak to bude tak dva roky.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: HBO HD (skylink)

Příspěvek od hi-fi calvus »

Ze skylinku je HBO HD na pohled k nerozeznání od klasických dvd placek půjčovaných z půjčovny DVD.
Moje zkušenost. Taky vím, že např. UPC má každý kanál v HD viditelně horší, prý je to proto, že sice jedou taky z astry, ale mají nasmlouvané podstatně nižší datové toky pro každý kanál, nevím, každopádně moji rodiče mají doma UPC a je to humus.
My jedem tři roky přes Czech LINK a k tomu navíc teď rok přes SKY LINK, jsou jasně lepší, protože od samého začátku měli každý kanál v HD podstatně dříve, taky jich mají dosud v nabídkách podstatně více, prostě jsou o kus dále, ale oba provozovatelé jsou v extra lize proti tomu kde je UPC a digi tv, taktéž terestr. ten má např. CT HD taky s nižším dat.tokem viz článek řetitele pana POPA z tv ČT (časopis skylink).
Co se blue raye týče, nebudu se hádat, zatím nemám a mít nebudu. Půjčovny BD disků nehrozí (co jsem se ptal) a kupovat si filmy nebudu nikdy, na co taky. Jedině u hudebních záležitostí a to má u mne pořád čas.
Co se toho 3D na satelitu týče, to jsem moc nepochopil, jako že tam hraje dokola deset natočených filmů na celé zemí ve 3D ???
Pokud vím, tak ve 3D se musí film už natočit, teprve pak to bude k něčemu, alespoň pro mě. No a co psali ve stereu videu, nedávno, jako že budou existovat televize 3D, které budou obraz 2D jaksi upskelovat nebo jak to nazvat, do 3D, tak to bude pochopitelně stejně na ho...o, jako je na h... třeba upscal. obrazu natočeném ve standart Def. a upscelovaný do High def. To vidím doma denně. Stejně to bude i s obrazem 3D, pokud video nebude natáčené už ve 3D, což nikdy každý film asi nebude, pochybuji že se budou komedie apd. točit ve 3D, kdo by to zaplatil, tak technologie 3D bude podstatně delší dobu využívaná mnohem v menší míře, než je dnes plenkovité HD, které taktéž v našich zobrazovačích HD ready (či full HD ready) už dávno fará a k čemu nám to doma je.
Ať přepínám jak přepínám, skoro samá mazanice, to pak člověk slintá jako pes, na každý nový kanál, jako je např. HBO HD (ze skylinku!!!)
Zatím to nejlepší k mání, zatím někdy chybuje, naštěstí každý film jede dostkrát ještě po měsíci, proto taky stačí HBO HD platit co druhý měsíc a filmy nahrávat na HDD. Dneska jsem viděl 3 kousky plus jeden od začátku sekal, tak jsem jej smazal a zabukoval dneska ráno (chlapec v pruhovaném pyžamu) už to dávali několikrát, naštěstí to dávají ještě zítra ráno, takže to snad stihnu. Ty tři filmy co jsem měl nahráne již několik dní jeli ale v pohodě, zvuk v DD taky paráda. *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host