Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
jirirr
Příspěvky: 8
Registrován: 25 pro 2015 20:30
Kontaktovat uživatele:

Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od jirirr »

Zacatecnicka otazka...
Muj stary sesilovac na tyto repro nestaci (infinity kappa 8.1), takze jsem ho prodal a ted shanim nejaky stary poctivy stroj. Potrebuji hlavne aby mel dalkove ovladani a moznost pripojeni optiky. Chtel bych se vlezt do 25000.
Dekuji za kazdou radu. Pouze k tematu prosim.

Jarda69
Příspěvky: 2517
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od Jarda69 »

Snad to bude k tématu. Napiš, jaký byl tvůj starý zesilovač a čím nestačil.

jirirr
Příspěvky: 8
Registrován: 25 pro 2015 20:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od jirirr »

Mel jsem yamaha dsp A-2. Bedny rozehral dostatecne hlasite a ciste, ale chybela jim dynamika a udernost basu. Nasel jsem na netu DATAKUSTIK TWIN 150. Zkombinovat ho s nejakym prevodnikem optickeho signalu... Fakt tomu moc nerozumim. Navic DATAKUSTIK TWIN 150 je dual mono. To nevim co znamena. Diky.

Jarda69
Příspěvky: 2517
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od Jarda69 »

Dual mono, je vznešenější název pro stereo. Mělo by to znamenat, že má každý kanál svůj zdroj, trafo a to okolo.
zesilovace/zesilovac-k-infinity-kappa-8-t8029.html

jirirr
Příspěvky: 8
Registrován: 25 pro 2015 20:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od jirirr »

Diky za rady. Procetl jsem tu vse, co slo.
Myslite ze by PROTON D1200+D1100 byl vhodny? Znamy mi rikal, ze mu nevadi i repro 2ohmy a kvalita vyborna.

Jarda69
Příspěvky: 2517
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od Jarda69 »

Já tam našel DPA380 a Adcom ,ale pak jsem si vzpoměl, že jsi chtěl dálkáč a optiku, tak jsem to smazal.

jirirr
Příspěvky: 8
Registrován: 25 pro 2015 20:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od jirirr »

Tak dálkáč bych ozelel a optiku asi vyresim d/a prevodnikem.. Mam doporuceni na ten proton d1200 + d1100, akorat mam obavu, aby ty bedny utahl.

jirirr
Příspěvky: 8
Registrován: 25 pro 2015 20:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od jirirr »

Tak to vypada na Luxman A 383 plus nejaky prevodnik D/A. Dam vedet jak to dopadlo..

blesk666
Příspěvky: 882
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od blesk666 »

na hifionline.cz mas Classe 151. Ten pokial si pamatam hral "vacsi objem"resp. resp. jeho podanie bolo "temnejsie" ci ak chces inak "zemitejsie"

darken76
Příspěvky: 171
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od darken76 »

Můj názor je,že:

1.Pro Kappy je potřeba zes,stabilní alespoň do 2 ohmů(Kappy můžou jít i pod 2) s vysokým DF,aby dobře ukočíroval basy.To splňuje zmiňovaný Proton,nebo dělence od Rotelu,nebo Kenwoodu(i vyšší integráče),DPA a jistě i další.Zda to splňuje i Luxman A-383,to se nedá říct,v manuálu to není.

2.Když už Luxman,tak bych se osobně vyhnul modelům,s označením A a LV,to znamená z období,kdy Luxman patřil pod Alpine.Řada LV klesla až na úroveň spotřebky,řada A přinesla sice velké zlepšení,ale pořád je to tak na úrovní špičkových modelů HK,Yamaha atd...Ale prodává se to draho,je to přece Luxman *2thumbsup* .
Nechci se tím dotknout majitelů těchto strojů,pokud jim zvuk vyhovuje,je všechno v pořádku.

koudy42
Příspěvky: 1607
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od koudy42 »

Jen technická, jak je to s onou žravostí Inifinity Kappa 8(1i,2i ), všechny modely jsou na tom podobně nebo je nějaká série 8ček na tom lépe? Mám 2x Vincent SP997, ale místní zde doporučovaly 200W/8ohmech a více. Uvažuji po spokojeném poslechu 7.2i, že bych zkusil jejich dospělejší sestry :D. Díky za postřehy a tazateli přeji úspěšný kup.

S499_1023
Příspěvky: 1371
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od S499_1023 »

8.2 a následující jsou už impedančně nekritické, nejdou pod 3 ohmy. U 8.1 navíc bylo kritické to, že zrovna v oblastech nejnižší impedance se i hodně točila fáze, což některým, zejména hájendovým zesilovačům, založeným na neortodoxních obvodových řešeních, nedělalo dobře.
8.2 i krmí Vinckem jeden můj známý a je spokojen.

koudy42
Příspěvky: 1607
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od koudy42 »

A můžu se zeptat jakého má Vincka? Bude deklarovaných 150W/8ohm - 250W/4ohm stačit? Děkuji za poznatky.


koudy42
Příspěvky: 1607
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaky zesilovac k INFINITY KAPPA

Příspěvek od koudy42 »

Dampáč má impozantní, ale výkonově není žádný extra silák. Není důvod downgradovat :).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host