Xavian Bonbonus

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Xavian Bonbonus

Příspěvek od efičák »

Bedny v dýze, basák s litým košem a cívkou 38mm... to za 8800 Kč nedělá nikdo.

http://www.xavian.cz/cz/produkty/24/75/Bonbonus

Mám na ně chuť. že by druhý pár k tuneru nebo na internetové rádio?
Neanalyzovat zvuk / nahrávku / prostor tohle audiofilské pábení, ale poslouchat podkres - muziku.

http://www.xavian.cz/uploads/images/Gal ... rivers.jpg

Uživatelský avatar
STUDIO_ESO
Příspěvky: 256
Registrován: 28 dub 2008 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od STUDIO_ESO »

eficak píše:Bedny v dýze, basák s litým košem a cívkou 38mm... to za 8800 Kč nedělá nikdo.

http://www.xavian.cz/cz/produkty/24/75/Bonbonus

Mám na ně chuť. že by druhý pár k tuneru nebo na internetové rádio?
Neanalyzovat zvuk / nahrávku / prostor tohle audiofilské pábení, ale poslouchat podkres - muziku.

http://www.xavian.cz/uploads/images/Gal ... rivers.jpg
Eso zdraví doktora Žábu :mrgreen:
Já jsem sice prodejce, ale přesto: hraje to za ty Kačky naprosto famózně. Celkově mám z těch posledních modelů, společných dítek Davida Hyky a Roberto Barletty, velmi dobrý pocit, ze všech... JŠ

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od sekal »

eficak píše:Bedny v dýze, basák s litým košem a cívkou 38mm... to za 8800 Kč nedělá nikdo.
Nemáš tak docela pravdu, ale nebudu to dále rozvádět, poněvadž mám p. Šimka rád..:)

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od efičák »

Eso nelezte do amatérského vlákna, to si venku nikdo nelajsne na forech , takže ne.
Požádal sem o výmaz.
*headbang*

Sekal nic jiného se mnečekal...

Názor modelátora: Nevidím na příspěvku nic špatného => navíc jsem toho názoru, že příspěvky se mazat nemají :!:
Eso je náš člen jako každý jiný a napsal jen svůj osobní názor, navíc (dle mne) kladný. nezávadný. V současné době čtu všechna naše fóra a navíc i řadu jiných, (japonských/čínských/ruských/evropských a pod.) a nikde by podobný příspěvek nebyl na závadu.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od sostakovic »

Bonbonus je prsote pidibedynka se vsim co k tomu patri. Ze hraje na svou cenu dobre je jen casto pouzivana nic nerikajici fraze. Okruh potencionalnich kupcu je sirsi nez u kvalitnejsich beden, jen je potreba je dostatecne zmasirovat.
ie
Alesi co je to zase za nesmyslny prispevek. Prober se! Co nedovoluje nekomu prispivat do vlakna? Neni co mazat.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od efičák »

Stejně se nedám znechutit.

Mě by třeba nenapadlo psát, že se mi vintage bedny a zboží nelíbí, kazím tak radost fandům?

Na bonbonech se mi líbí magnetické upevnění mřížek a hliníkové basreflexy.

Kany
Příspěvky: 7
Registrován: 12 zář 2010 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od Kany »

Hezké fotečky a dobrá prezentace na jejich stránkách, nicméně tenhle Bonbónek se mi nelíbí ani za tu cenu.

U jiných modelů je nezapuštěný středobas jasným rukopisem Xavianu a je to v pořádku, ale u téhle bedničky na mě působí divně, nějak mi tam nesedí a celé to kazí ....
*fnuk*

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od efičák »

Také mi přijde, že nové modely jdou cestou větší věrnosti.
Když něco před bednama není v pořádku, uslyšíme to...

Když sem vyměnil hifi sloupy s příjemným stejnozvukem za pravdivé špičkové monitory, dost mě překvapilo.
Možná to bude převratný model tak jako byla MIA ve své cenové hladince.

nope
Příspěvky: 39
Registrován: 18 lis 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od nope »

Slyšel jsem, viděl jsem a ta cena je vzhledem ke zvukovému projevu a provedení naprosto bezkonkurenční. Opravdu smekám. Ozvučnici je věnována opět stejná péče jako u jiných modelů. Pravá dýha. Z té velké škály provedení se mi nejvíce líbí buk. Je nejblíže třešni, což je můj favorit. Měniče působí jako by byly z mnohem dražší reprosoustavy. Zvukově to popisovat nebudu, protože by to někdo zase shodil, takže pokud někoho tahle maličká bedýnka zaujala, opravdu si ji zajděte poslechnout. Budete velice překvapeni. Je fajn, že Xavian myslí i na méně movité posluchače.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xavian Bonbonus

Příspěvek od RedBaron »

Včera jsem byl vybírat partnera pro můj historický receiver Sansui 7070 (2x60W) v budějovické Melodii na Husově ulici a v jejich poslechové místnosti jsem dobré tři hodiny poslouchal Wharfedale 122, od Xavianu Preludio, Gran Colonna a Bonbonusy. Sám jsem předem favorizoval dvoupásmové sloupky Gran Colonna, které jsou spíše regálem s integrovaným sloupovým stojanem, ale nakonec to naprosto s převahou zvukově dopadlo pro Bonbonusy. Na Sansui měly hutný, ale pevný bas, krásné středy a výšky byly sametové a bylo jich přesně akorát. Krásný kulatý zvuk s dostatkem detailů, zato Gran Colonna jenom syčela a basy byly suché a zaduněné. Takže tuhle malou bedýnku především k méně výkonným zesilovačům mohu jen doporučit. Hraje prostě skvěle. Tak skvěle, že jsem si dnes objednal jeden pár Bonbonusů domů a druhý na chalupu. *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host