Kabelguru - česká značka audio kabelů

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Zamčeno
Bína
Příspěvky: 164
Registrován: 21 úno 2010 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Bína »

Vždy jsem se dost zajímal o vliv USB kabelu na zvuk sestavy, takže když Kabelguru přišel s tímto děleným USB kabelem,byl jsem rád, že jsem si ho mohl na pár dní zapůjčit domů. Jediný kabel podobné konstrukce co znám vyrábí Acoustic Revive a chtějí za něj okolo 600$.
Bohužel jsem ho mohl zkoušet pouze s nijak zázračným Xonar Esssence STU, alespoň jsem k tomu měl sluchátka Sennheiser HD800.
Pro zajímavost, s Xonarem stačí zapojit datovou část, USB čip je napájen z dacu a ne z PC. Takhle dobře to nemají pořešené ani mnohé dacy za x-násobek ceny.

Změna ve zvuku nastala, ale podobně jako u mojí sestavy JHaudio s Wireworld kabelem, není to změna až tak výrazná a jedná se o takovou poslední třešničku na dortu k jinak dořešené sestavě. K DACu třídy Essence STU to je zbytečné.


Největší změna se týká podání prostoru, zlepšila se lokalizace a hloubka(nástroje co předtím zněli v jedná řadě se rozdělili, nějaký najednou zněl blíž, jiný se trochu vzdálil).
Nástroje byly lépe oddělené, celkové podání bylo čistější.

A nevím čím to bylo, ale zvuk byl příjemnější i při delším poslechu, asi zmizelo nějaké zkreslení/rušení??
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Dovoluji si Vám představit námi dlouho připravovaný doplněk k poslechu Vaší oblíbené hudby - generátor Schumannovy frekvence 7,83 Hz, který jsme pojmenovali Earth Beat. Výrobek je přímo konkurencí řady výrobků s podobnou funkcí. V ČR asi nejznámější je Acoustic Revive RR-77 případně RR-777. Pro mnohé překvapivě se nejedná o žádné voodoo, žádný snake oil. To bychom si nikdy nedovolili nabízet.

Přístroj by měl po instalaci v poslechové místnosti zlepšovat prožitek z poslechu. Opravdu dochází ke změně vnímání, chcete li nálady. Sám bych přístroj nazval strojem na radost. Nečekejte však změnu zvuku sestavy jako takového, podobně jako když vyměníte zesilovač nebo třeba reprokabel. Je to docela jiné, jiný druh změny, avšak jednoznačně k lepšímu. Je ale možné odlišné působení na různé lidi.

O až zázračných účincích frekvence 7,83 Hz byly popsány celé knihy a jistě si případní zájemci více podrobností "vygooglí". Jen poznamenám, že vliv na kvalitu spánku je další snadno pozorovatelnou změnou.

Jako je u Kabelguru zvykem i tento výrobek je možné oproti záloze zapůjčit na vyzkoušení jestli má smysl nebo ne! Skladem je jich dostatek, tak se nemusíte upejpat :D

http://www.kabelguru.cz/product/elektro ... annovy-/30

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Netušil jsem, že dnes je apríl.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Woofer »

Chtělo by to vyvinout i virguli na stanovení přesného místa umístění krabičky.Třeba i s satelitním zaměřením,tam by neměla být chyba víc než 2cm *taktone*

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

To jako,že to změní auru,nebo čakru,nebo co to ku-rnik šopa má dělat??? Zlepšovač nálady? :idea:
...moc prosím o přesnější popsání produktu...by měl po instalaci ...atd...sámé otazníkýýýýý...

PS:za určitou cenu by to bylo vždycky levné,to chce házet tam kačky za každou minutu poslechu...asi...


Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Auru ani čakru to nezmění :lol: Není to nic z duchovní sféry. Spíše naopak. Myslím, že napsáno je toho dost - zjednodušeně lidský mozek na frekvenci blízkou 8 Hz reaguje určitým způsobem, je to pro něj příjemné a je ovlivněno jeho vnímání. Pro hifisty je toto působení ihmo zvláště přínosné, protože při hrající hudbě to vynikne. Jenže abych konkretizoval co přesně "to má dělat" je nelehká otázka. Každý jsme originál, takže působení se může člověk od člověka odlišovat. A taky se liší prostředí, ve kterém se pohybujeme a posloucháme hudbu. To je důležité. Na hájence v lese nic takovýho nejpíš potřebovat nebudeme, v činžáku na Vinohradech bude situace hodně odlišná. Proto taky nabízím a doporučuji vyzkoušení. Nějakej ten punc tajemna kolem toho asi zůstane vždycky ;)
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Woofer »

Vydělává se na lidské blbosti např zázrak Energy Saver Pro nakoupilo hodně zákazníků,taky v Rakousku se prodalo hodně filtrů na Temelínovou energii.Já bych potřeboval generátor 30Hz/1000W abych vypudil tu babiznu co bydlí nade mnou a pere denně i 8 hod pračkou,která rozvibruje celé patro :evil: Pak pověsí na balkon 2 utěrky a je spokojena,že má vše ok *headbang*

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Patmann »

A ták, můj případ tedy nee, bydlím v rodinném, klidném domku...

vlado222

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vlado222 »

Kocmeister píše:"...zjednodušeně lidský mozek na frekvenci blízkou 8 Hz reaguje určitým způsobem, je to pro něj příjemné a je ovlivněno jeho vnímání. Pro hifisty je toto působení ihmo zvláště přínosné, protože při hrající hudbě to vynikne."
To ja si dám radšej pred posluchom dvedeci kvalitného červeného vínka, alebo dobré pivko To tiež zmení moje vnímanie a je to pre mňa príjemné. Aj hudba hrá potom akosi lepšie. :)
No a je to aj lacnejšie. :D

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Tento tip by Vám měli z Kabelguru dobře zaplatit - je to tip na produkt "high-end wine bottle" *hura* . Ani nepotřebuje napájení (el. proudem)
Pavel Macura Audio

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Mna skor sokoval Vlado, ze chce na hifi setrit :lol:

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fox »

vlado222 píše:
Kocmeister píše:"...zjednodušeně lidský mozek na frekvenci blízkou 8 Hz reaguje určitým způsobem, je to pro něj příjemné a je ovlivněno jeho vnímání. Pro hifisty je toto působení ihmo zvláště přínosné, protože při hrající hudbě to vynikne."
To ja si dám radšej pred posluchom dvedeci kvalitného červeného vínka, alebo dobré pivko To tiež zmení moje vnímanie a je to pre mňa príjemné. Aj hudba hrá potom akosi lepšie. :)
No a je to aj lacnejšie. :D
Červené vinko není taky zadarmo. Z přemíry alkoholu tvrdnou játra a měkne mozek. Včera jsem sledoval prezidenta v televizi. Tento přístroj by mu jistě posloužil lépe, než alkohol. :lol:

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od petrL »

Nemám důvod zpochybňovat, že nějaké subbasové vlnění na člověka působí, možná i příznivě. A věřím, že vysokofrekvenční vyzařování antén sítí mobilních telefonů člověku škodí, když třeba máte anténu na střeše vedlejšího domu proti oknu jako já, i když důkaz také nemám. Možná o 100 let později si lidi budou ťukat na čelo, jak něco takového mohlo být povolené. Před 100 lety se lidé také bavili prosvěcováním ruky RTG zářením...

Ale k té krabičce. U těchto zařízení za hranicemi vnímání mi chybí jakákoliv možnost, jak zjistit, že funguje. Tím myslím, že je v provozu a "něco" dělá. No a technicky vzato, vyzařovat signál pod 10 Hz takovouhle srandovní krabičkou... Výrobci subwooferů mohou jen závidět.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Jsem rád, že jste téměř všichni takoví vtipálci a pohodáři.Klidně dál pište o tom, kde bydlíte, nebo co pijete, ale založte si na to prosím nějaký nový vlákno.
Zvláště pro pána s nickem PMA...hodnotu vašich posledních příspěvků v tomhle vlákně dokážete posoudit určitě i sám, ale pro ostatní...je nulová.

Nedej bože, aby vám takovýhle ptákoviny někdo napsal do vlákna o testech ABX, že ?
...

Co s tím mají proboha společnýho výrobci subwooferů ?...že by nízkou frekvenci ?
To potom můžeme vzít jako příklad i Dopravní podnik a nízkou frekvenci některejch jeho spojů.
:roll:
kabelguru.cz

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti