výběr nej kandidátů na poslech

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Jimbo
Příspěvky: 4
Registrován: 25 srp 2014 06:55
Kontaktovat uživatele:

výběr nej kandidátů na poslech

Příspěvek od Jimbo »

Zdravím,
obligátní otázka: "potřeboval bych od Vás poradit, které reproduktory koupit?"
Je mi jasný že nesprávnější odpověď je "vezmi oblíbené CD, zesilovač a jeď poslouchat...".
Přesto by rád znal i Váš názor, jde o to že jsem vozíčkář - nejbližší studio je dost daleko, ne do každého se dostanu a cestování je pro mě docela problém, takže bych potřeboval alespoň trochu zúžit výběr ať těch výletů nemusím být tolik.

Budou hrát téměř výhradně rockovou muziku, ale ve všech podstylech.
Místnost je malá 3,2m*5m, repro budou stát u delší stěny kolem televize s rozestupem dva metry, gauč pro posluchače je u protější dlouhé stěny.
Připojené budou k receiver Marantz SR4002, na lepší zesilovač to v dohledné době nevypadá.

Co jsem tak zatím vyčetl, zajímavě pro mě vypadají Wharfedale Dianod 10.2.
Je to dobrá volba, nebo by mělo smysl (i když ten zesilovač...) připlatit, nebo naopak, vzhledem k malé místnosti, volit raději 10.1?
Případně, jaký další typ/výrobce by pro mě mohl být zajímavý?

Předem velmi děkuji!

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: výběr nej kandidátů na poslech

Příspěvek od ivanb_cko »

V základu je otázka, která je jistě na místě, zda hledáš sloupové nebo stojanové repra? Podle toho co jsi napsal, tak hádám, že stojanové...ještě bych tipnul, že cenová relace bude kolem 10.000,- - je tak? Možná ještě jedna otázka by se hodila znát a to zda by měla být nová či mohou být bazarová. V druhém případě se dají sehnat dobré věci s jistou dávky trpělivosti, ale speciálně repra se před nákupem musí poslechnout (kvůli poškození)

Každopádně co se výběru značky Wharfedale týče, tak já osobně jsem měl repra z jejich o třídu nižší řady - konkrétně Diamond 9.5 (http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... amond.html) a pro začátek jsem s nimi byl maximálně spokojený. Navíc na rock bych řekl, že byli vhodné s jejich lehce nabasovaným projevem + když se dívám na řadu 10, konkrétně 10.4, tak mi přijdou zcela identická, pouze s jiným výškovým měničem, tak předpokládám, že s lepším...

Jimbo
Příspěvky: 4
Registrován: 25 srp 2014 06:55
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr nej kandidátů na poslech

Příspěvek od Jimbo »

Vzhledem k prostoru určitě regálovky. Cena nejlíp kolem těch deseti, i když patnáct by snad ještě bylo reálných, spíš jde o to jestli to má vzhledem k zesilovači (levnému receiveru) smysl.
Jinak raději nové, také by se k nim časem lépe sháněl centr a efektové z odpovídající řady.

Lehká nabasovanost Wharfedalu by asi právě rocku a mým uším vůbec nevadila.

sartel
Příspěvky: 42
Registrován: 25 úno 2014 17:25
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr nej kandidátů na poslech

Příspěvek od sartel »

Wharfedale 122 - 7,4kg/kus, 165mm středobas. Do cenovky Kč 10.000,- za nové asi nic moc jiného, co by mělo obdobnou hmotnost a basák, neseženeš.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr nej kandidátů na poslech

Příspěvek od kite19 »

Neboj sa stĺpových repro. Pozri si http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 247#216247 alebo tuto na fóre http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=13184 , prečítaj si aj tú recenziu, síce recenziám veriť netreba ale v tomto prípade by som tie xavian bral ako istotu.
Držím palce pri výbere, a ak chceš aspoň trochu kvalitné reprá skús z druhej ruky, preto ti dávam tie odkazy, uvedomujem si že chceš nové a regály, ale aj tak.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti